» Poradna » Počítačové sítě

Jak se dostat do tohoto síťového umístění?

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat, zda existuje nějaký způsob, jak se dostat do síťového umístění "sps-sad"?(Moje jméno) \\sps-sad\HOME\STUDENT\3.D (R:)Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Pokud máš do kořenového adresáře \\sps-sad přístup, tak si ho namapuj jako další písmeno. Ale je dost pravděpodobné, že není nasdílený celý disk, ale že přístup bude povolený až pro složku \\sps-sad\HOME nebo pro její podsložky.Vyzkoušej, kam tě to pustí.

Nemám povoleno se dívat do sítě v průzkumníkovi

Tak použít příkazovou řádku a příkaz "net use"Má to i nápovědu ...Nejlepší bude se zeptat školního správce sítě.

Možná sis nastavil, že jsi ve veřejné síti a pak procházení sítě nefunguje.Pokud ti na té průmyslovce řekli, že se máš připojit k \\sps-sad\HOME\STUDENT\3.D , musíš ve Windows průzkumníkovi kliknout na "Připojit síťovou jednotku" a zadat tu cestu \\sps-sad\HOME\STUDENT\3.D a že se to má připojit jako písmeno R. Následně to může chtít přihlašovací jméno a heslo, které ti taky určitě sdělili, pokud je potřeba a ty máš oprávnění tam přistupovat. Samozřejmě musíš být připojený k jejich síti a ne třeba přes data nebo z domova.Nebo máš natolik poškozené Windowsy, že ani nemáš tlačítko "Připojit síťovou jednotku"?

Ten disk R: je vidět?

Ano, je to můj osobní disk.

Tak o co ti jde? Snažíš se hrabat ve složkách učitelům a divíš se, že tam nemáš přístup?