» Poradna » Mobily

Jak se dělá natáční amerických seriálů ?

ahoj, měl bych jeden takový polo-dotaz,slyšel jsem, že seriály jako je Daredevil, Gotham, nebo House of Cards, tak že se na jejich natáčení výhradně používá dslr a objektivy, nevíte přesně které to jsoua jaká těla na to používali, ohvzlášť u House of Cards je viděť výborná práce s hloubkou ostrosti, přeostřování a dalšími efekty, nevíte přesně jakou techniku na to využívají ?díky

Odpovědi na otázku

nebál bych se říct, že používají tu nejlepší techniku ....a stačí trochu pohledat a výsledek je tu hned: http://www.imdb.com/title/tt1856010/technicaltakže třeba HoC nepoužívá DSLR ....http://www.imdb.com/title/tt3322312/technical daredevill taky nehttp://www.imdb.com/title/tt3749900/technical a Gotham taky ne ...takže si musíš najít jiný seriály ...

systém RED, jaký má poměr vzhledem k DSLR / DSLR crop, dejme tomu že kinofilm-FF je 1.0 a Olympus má ,,crop factor" 2.0, jak je to se systémem Red, to bude mít větší plochu než kinofilm, hádám ze záběrů, velmi malá hloubka ostrosti ..

Pokial viem, tak sa pouzivaju najma objektivy s nizkym focus breathing a tichym motorcekom(pokial niekto pouziva auto focus, skor sa pouziva manual follow focus), plus sa pouzivaju pridavne displeje, shoulder kity, follow focusy, no tazko to nejako vseobecne napisat.Nieco vseobecne najdes aj tu:http://www.popphoto.com/gear/2013/04/10-essential...

To máš úplně jedno, na konkrétním těle nezáleží. Ta práce s hloubkou ostrosti je dána konstrukcí DSLR a objektivu. V podstatě ji určují pouze dva parametry a to světelnost objektivu ve vztahu k velikosti snímacího čipu. Tedy pokud budeš mít několik DSLR se stejnou velikostí čipu (standardem jsou APS-C nebo větší FF) a solidní objektiv, kde je standardem světelnost 2,8 tak u všech budou možnosti práce s hloubkou ostrosti stejné. Pokud tedy chceš mít co nejlepší možnosti práce s HO, pořiď si tělo DSLR se snímačem FF a objektiv světelnosti 2,8.

Ako som pisal, viem o tom, ze filmari hladia aj na tzv. focus breathing, cize ked preostrujes, tak objektiv zvykne zvacsovat/zmensovat obraz.

Seženou tlupu amerických herců a strčí je do připravených kulis. Pak tam ještě naženou několik amerických kameramanů s kamerou. Po nějaké době vyzvedneš záznamy z kamer a lidi tam necháš svému osudu. Záznam z kamer zpracuješ a máš americký seriál.Jen si dej pozor jakmile začneš nahrazovat američany něčím jiným, jako například mexičany apod, tak z toho nikdy nebude ten pravý americký seriál.

nenatáčejí to iPhonem ?

Jakou techniku využívají, to vím. Takový ty scény jakoby doháněky při zemi se natáčí kamerou na kolo ale je kamera je přivázaná psovi na ocas a stačí povel "Haryku ekšn" a už to jede

Troll, nekrmit.