» Poradna » Programy

Jak se dá sehnat source code ke staré hře

Chceme z kamarády mírně vylepšit (já tedy ne, programátoři jsou oni, já mám jen nápady) jednu starou hru a scháníme zdrojový kód. Ptal jsem se ve společnosti která tu hru vytvorila, napsal jsem původním programátorům. Prý ho vůbec nemají a že prý není žádný způsob jak ho sehnat. Je to fakt možný, nebo mě chtěli jenom rychle odbýt? A kde se mám jinak ptát?

Odpovědi na otázku

a licence té hry to vylepšení umožňuje? Kdyby to bylo open-source, tak by se to asi dalo zkusit dekompilovat.

Kdyby to bylo open source, tak by se to dekompilovat ani nemuselo.

Ano, je to klidně možné. Z mnoha důvodů, počínaje tím, že autorům zdrojový kód dost možná nikdy nepatřil a firma o něj časem přišla při nejrůznějších přesunech nebo akvizicích (pokud ho vůbec kdy skladovala poté, co hra přestala být komerčně zajímavá).

Co je to za hru?

bomberman

bomberman. na webu musi byt tuny zdrojaku pro klony bombermana.

SDL klon: http://www.linuxmotors.com/SDL_bomber/...

nebo:
http://bombermaaan.sourceforge.net/screenshots.php...

A classic Bomberman game with multiplayer support, cloned on original SNES games. Also similar to Dynablaster. Developed in C++. Runs on Win32 and Linux.

zdrojáky tam někde budou, je to pod GPL licencí