» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak se da odstrani OS pokud je jednim win 7 a druhy linux uburto

Ahoj nainstaloval jsem si do netbooku co mi koupili rodice win 7 na kteou sem zvikli protoze puvodni system byl win xp a ten je ted vyrazen.Jenze ten extremne přetezoval system a po badani my poradili nainstaovat linax uburto ten ezi slusne ale nemam ted zadne misto protoze mit oba os na jednom disku je pro asus arspire one zg5 moc nevyte jak se z bavit te win 7 ? Dekuji

Odpovědi na otázku

dole je vypustaci ventil, len musis fukat na klavesnicu, nech to riadne pretlaci a vsetko vytecie. Uburto je najlepsi! pre sikovneho cloveka ako si ty najjednoduhsia cesta je nova instalacia so zmazanim a formatovanim celeho disku. Lebo sa to da aj inak, len nie v uburto linuxe :/

Nobrootvat lybovolny linax z cd.Pak zrusit oddily a zformaovt drisk a ainstalovt pzadovany sistem. Prdtim smozrejme zalohovat data jinam . Neni zac(Nejsem si jist, zda jsem to popsal pro Vas srozumitelne. Bezne komunikuji prevazne cesky a anglicky, v hotentotstine nemam zas az takovou praxi.)

You made my day..

You're welcome!

tak to wiš, oón ztači obůžít ěn ten zprávný přéglátač á hnéd ze tórozúmíž. ani zofiztigofána póčitačová terminoolgie nnéí problem.http://pocitacova-lingvistika.cz/opraskovac/

mne sa najviac paci asus aspire one. To je nieco ako Opel fabia alebo Skoda Aventador.

navíc napsal "asus arspire one" tak jsem přemýšlel, zda modelový název nějak souvisí s anglickým slovem "arse".

A já si marně lámu hlavu nad linux uburto.

jestli je to tohle:Acer Aspire One ZG5 150-AbIntel Atom N270 1.6 GHz, 1 GB, 120 GB HDD, 8.9 palců 1024 x 600 px.tak to udělej následovně:1) z toho Aspire si někam udělej zálohu důležitých souborů - třeba na externí disk, flash disk, Google disk atd.2) stáhni aktuální Lubuntu:http://cdimage.ubuntu.com/lubuntu/releases/19.10/re... a Etcher:https://www.balena.io/etcher/3) Na nějakém počítači vezmi prázdný flash disk a přes Etcher na něj "nandej" to stažené ISO. 4) Z flash disku nabootuj na tom Aspire a nainstaluj Lubuntu na celý disk.5) ze zálohy si tam dej zpátky ty svoje soubory. A máš pryč Windows a taky tam máš aktuální systém s méně náročným prostředím, který je pro ten počítač vhodný.

Stáhnout musí Lubuntu 18.04 LTS 32bit - N270 nepodporuje 64bit.

aha. OK, tož teda ISO 32bitového Bobra http://cdimage.ubuntu.com/lubuntu/releases/18.04/re...

Nedal by se ten dotaz napsat česky (nebo třeba klidně jiným jazykem, ale nezprzněným)? Tohle se fakt nedá číst.Jak by řekli v Ostravě: Pro zbaveňy se druheho systemu stačy z toho prvňyho systemu smazat přyslušny odďyl a přypadně rozšyřyt systemovy odďyl o zyskany prostor. Pokud jsou odďyly v nevyhovujycym pořaďy, nezbyva než buď ten odďyl, co ma byt zachovany, přesunout na začatek dysku (což se zařyďy skrz bootovacy medyjum s vhodnou dystrybucy), nebo ho přypadně přydat do systemoveho LVM nebo Btrfs ve stavajycym uspořadaňy, což bude plně funkčňy y bez přetahovaňy odďylu.

nebyla by ostravská verze protkaná variacemi na "py*o"?

Jo, to by měla být. To jsem zkoušel jako první, ale nějak se mi ten příspěvek automaticky smazal a odfiltroval, takže nic.

Nene, takhle by to Ostravak neřekl. Schází Ti za každým druhým až třetím slovem p**o

... Alberte, byls rychlejší - ale jen o 2 minuty, p**o

tak přece se nebudem hadat o takove py*oviny

Aha! Dvě hvězdičky! No tak dobře, to kdybych býval věděl... Já jsem tam dával jenom jednu hvězdičku a ten příspěvek prostě zmizel kvůli nějakému automatickému filtru. No, pravda teda je, že jsem to tam možná měl i bez hvězdiček.

Nebo znaky <|>

314cu znaky, cisla ;)