» Poradna » Počítačové sítě

Jak ručně zadat DNS server ?

Se svým notebookem se bez problémů připojím na cizí AP. Zádrhel je pouze v tom, že mi AP nepřidělí DNS Server a na Internet se dostanu jen zadáním IP adresy www stránek. Jak ručně přidám DNS Server do Windows XP Pro (do souboru lmhosts?).

Odpovědi na otázku

Start, nastaveni, sitova pripojeni.Pravy mysidlo na tvoji sit, vlastnosti.Protocol TCP/IP, vlastnosti. A tam uz uvidis kolonky pro zadani dns serveru.

Celý se třese, jak by kradl, ale připojení si není schopen sám nastavit. Byl jsem zvědav, jestli tomu zlodějskému lemplovi nějaký vůl pomůže v kradení. No jistěže se našel. Určitá odrůda samolibých blbů by se třeba rozkrájela, jen aby si chvíli připadala jako úžasný rozumprd, co taky radí v poradně.

Ty musíš být ale těžkej dement.

Díky už to jede 1,5 Mbit/s

Blahopřeju. Oni určitě logujou traffic a brzy na to přijdou, že jsi jim tam vlez. Připrav se, že ti záhy někdo přijde dát pořádně po hubě.

A jak , když to jde vzduchem

To si jeden "hacker" co delší dobu parazitoval na naší síti taky říkal. Pak byl velmi překvapen, když jsme za ním přišli, že víme co studuje, kde bydlí, jaké má rodné číslo atd. a velmi rychle toho nechal a byl rád, že jsme na něj nepodali trestní oznámení.

Jak? Docela snadno. Sice to nemají zabezpečené a dobře jim tak (kdyby měli, tak si ani neškrtneš). Zatím si to užívej, dokud na tě nezaměřejí a vem na to jed, že záhy zaměrejí. Pak se připrav na hodně velké problémy. Nikdo nebude investovat nemalé peníze do zařízení, abys ho mohl zadarmo zneužívat. Kdybys dostal jen do držky, vyvázneš z toho ještě moc dobře.

Asi tak, kdyz si to spravci site nedokazou zabezpecit, tak jejich problem. To je jako odejit z domu a nechat otevreny dvere. A pak se divite ze vas vykradli a volate policii.

Takže - vidíš otevřený dveře, už jsi tam a kradeš. Bravo. Na to brzy dojedeš.

Otázka do pranice: Jak zabezpečit wifi-síť, aby si nikdo jiný ani neškrkl?

Jak? Jednoduše. 1. možnost: Podívají se z okna, kde je nějaká anténa nasměrovaná na jejich AP2. možnost: budou si protokolovat tvůj provoz, odposlechnou si tvoje hesla na mail, FTP...

Podívat se můžou, anténu mám pod střechou , FTP nepoužívám a mail stahuji přes SSL Protokoloval si můžou tak akorát běžné surfování a stahování dat na Internetu