» Poradna » Programy

Jak rozumět v angl. unity příručce "před koncem class" u psaní kódu

Dobrý den, snažím se poprvé v Unity (mám Unity verzi 2017, pro psaní kódu se neotevírá Visual Studio, ale MonoDevelop) udělat jednoduchou skládačku, puzzle, podle anglické knížky jak na to, právě jsem jako úplně první krok udělal Drag and Drop C# skript a mám tohle otevřené v neupravené formě a mám začít psát "just before the end of the class" následující kód:public void Drag (){GameObject.Find("image").transform.position = Input.mousePosition; print("Dragging" + gameObject.name); }Do kterého místa (pod který řádek) mám tedy začít tenhle kód psát? Knížka tak moc podrobná zase není, co je "end of the class". Připojuji obrázek jak nezměněný základní kód vypadá a jestli mě chcete pomoc, napište do jakého čísla řádku mám začít psát:https://ctrlv.cz/X3T4

Odpovědi na otázku

Class konci tim poslednim "}", takze mezi radek 15 a 16.

Takže v 16. poli mám kliknout před znak } a posunout ho vlastně z 16 řádku na řádek 17? A poté v tom 16. poli začít psát?

Jo. Proste pred ten konec zavorky.

Tak díky!

Kup si arduino. :P

jo...ale chtít psát v C# a nevědět ani co je class ... to ti dá dost zabrat

To ano, Já programování vůbec nerozumím, vždy musím maximálně opisovat z něčeho.

Proto rikam, kup si arduino. Princip programovani je uplne stejnej, IDE taky, milion navodu a kdyz se ti to povede, dioda blika a motor se toci.

Jestli ono by to nechtělo začít stavět ten dům od základů, a ne od střechy.

O jakou knížku se prosím jedná?

Jedná se o knihu ,,A Beginner's Guide to 2D Puzzle Games with Unity: Create 2D Puzzle Games and Learn to Code in the Process" od autorky Felicia Patrick

Předně není to autorka, ale autor Patrick Felicia. Za druhé, jak píše v popisu na Amazonu, měla bys umět základy C#, než se do toho pustíš.

Na Youtube maš milion video návodů. Nejdříve nějaké shlédni a pak teprve začni něco patlat.

Před Unity jsem krátce zkoušel engine Stencyl, který mě kvůli své přehledné podobě a kódování ve formě skládání dílků puzzle seděl o dost víc, tehdy se mě také podařilo vytvořit svou první hru chytání předmětů padajících z oblohy. Jenže u Stencylu je nevýhodou, že ve free verzi lze tvořit hry bez možnosti jakéhokoliv výsledného exportu do nějakého spouštěcího souboru, takže hry zůstávají v tom programu.