» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak rozšířit kapacitu disku C: když není v nabídce rozšířit svazek, na D: to jde

Jak rozšířit kapacitu disku C: kde mám málo místa, když není v nabídce není možnost rozšířit svazek, na D: místo je a jde to

Odpovědi na otázku

Dej sem screen ze správce disků, ať je jasno, zda je kam rozšiřovat.

odpověd dementa

Přesuň data z C: na D: a nemusíš rozšiřovat systémový oddíl.

odpověd dementa

Díky za odpověď i soft. Bohužel to i tak nejde, stejný problém. C: mám plný 40GB, D: volných 200GB, vytvořil jsem unallocated 40GB, ale při resize C: tam nic dostat nemůžu.

Nemůžeš manipulovat s oddílem na kterém ti aktuálně běží systém. Musíš použít bootovací flešku nebo cd s podobným programem a rozšíření oddílu provést při spícím systému. https://www.partitionwizard.com/partition-wizard-bootable...

v tomto prípade môže nastať veľké riziko do tej miery, že nenaskočí W10 pretože sa nedokonale prepíše zavádzací sektor na aktívnom a primárnom oddiele prípadne sa sprzní mbr-ko ak má zapnutý fastboot. Ale nemusí, proces môže prebehnúť hladko a zdarne.

Díky za radu, hotovo, ale byla to trochu drbačka

To co děláš je nesmysl. Jak tu kdosi psal, přesuň data na oddíl D a na systémový oddíl C příště žádné data neukládej.

Ono to samozřejmě jde i na oddílu "C" (nikoliv disku "C", trdlo), ale musíš mít vhodný SW (např. Acronis, AOMEI či ABD, ....). On totiž oddíl "c" je systémový, víme. A proto si na něm kdejaký pitrýsek nemůže dělat co chce.

Problem je v tom, ze abys mohl rozsirovat, potrebujes za svazkem volne misto. Za oddilem D misto ma, proto mu to jde.Bez softu tretich stran se neobejde, musi posunout zacatek D a tim uvoilnit misto za C, ktery pak muze nasledne rozsirit. To, ze je C systemovy oddil neni dulezite.

Ak je C: prvý a D: fyzicky druhý, tak zmenši D: a potom môžeš zväčšiť C:. Vlastne ide to aj ak by to bolo opačne, problém by bol ak by si mal viac oddielov. Alebo presuň data ako už radil MiK.

Jak rozšířit kapacitu disku C: kde mám málo místa, když není v nabídce není možnost rozšířit svazek, na D: místo je a jde to

Zdravím!Zdravím!Hloupě zeptám (a místní trolové, co nechtějí radit, ale jen urážet, do mě můžou bušit).Přetáhl jsem v noťasu disk na větší SSD, ale jen se zkopíroval a zbylo volné místo. Jenže ten vyhrazený oddíl 450MB se uložil až za systémový disk C: a Wokna ho nechtějí rozšířit do té volné části, která je až za tím vyhrazeným oddílem.Takže použít ten soft třetích stran?Díky!