Jak rozsirim disk

Zdravím.Mám 2tb disk při instalování Windows jsem chtěl vytvořit dvě jednotky 100gb na OS a zbytek pro druhou jednotku.Avšak jsem musel udělat chybu.Mám ted jen jednu jednotku nazvanou místní disk C která ma oněch 100Gb a druha asi z me viny se nevytvořila.Nevím jak popřípadě rozšířit disk C či vytvořit druhy oddíl pro mne v ideálním případě jen pro OS.Ve vlastnostech mého pevného disku vydim oněch cca 2tb ale nevím jak ted zbytek volného místa uvolnit a preskupit.Děkuji za na pomocné rady.

Odpovědi na otázku

Hoď screen (na postimage.org) správcu diskov: diskmgmt.msc

https://postimg.org/image/ot5oxw1sf/ omlouvám se za kvalitu PC není připojeno k internetu

Nic se neděje.Klikni pravým na "Nepřiřazeno"Vyber "Vytvořit nový jednoduchý svazek"formátovat NTFSpřiřadit písmeno (D)Hotovo!

Děkuji za radu ted mám konečně všechno místo k dispozici.Disk C si nechám na Windows a D na zbytek tak snad ted jen prenesu složky program files a users na D.Mám poslední otázku jak mohu smazat Windows.old složku nechce me to pustit.Zálohu si budu dělat později tu vim jak si udelat at v tom mám poradek.Ještě jednou vám děkuji

Windows.old smažeš přes "Vyčištění disku"Start > do vyhledávání napiš "uvolnit místo na disku"

Tipnul bych si, že jsi prostě matlal.. 1. Jak jsi přišel k Windows.old... ???.. To by měl být následek po upgrade.. Ty nemáš nainstalovanou čistou instalaci Windows..???2. Budeš přenášet složky Program Files a Users..???Nějak nechápu tu tvojí zmatenou práci s počítačem..

máš tam nepřiřazené místo, na něm si vytvoř nový oddíl a naformátuj ho - pak by ho po restartu měly Windows vidět.