» Poradna » Ostatní

Jak rozdělit ovladače na dva TV Samsung

Mám v práci 2 TV Samsung, dva stejné ovladače. Opravdu nám blbnou. Jak to udělat, aby první TV přijímal příkazy pouze od prvního ovladače a druhý TV přijímal příkazy pouze od druhého ovladače.Prosím o radu a díky.

Odpovědi na otázku

RTFM! Transformováno do celé věty to znamená" "přečti si ten zatracenej manuál!" Někdy, obvykle u dražších přístrojů, jdou nastavit dvě různé sady ovládacích kódů. Jestli je to i tvůj případ, pak to bude - včetně postupu, jak na to - popsáno právě v tom manuálu.

Mohl bys mi prosim najit aspon jeden manual Samsung TV a natipovat cislo stranky ve veci dvě různé sady ovládacích kódů a diky moc

To bych opravdu nemohl, křišťálové koule mají celosvětový výpadek. Jestli nemáš tištěný manuál, opiš si ze štítku aspoň typovou řadu TV a použij svůj oblíbený vyhledávač, případně použij e-manuál v TV. Kdyby to tam bylo, bude to někde v pokročilých nastaveních. Ale nedělej si moc velké naděje, podpora pro tohle přepínání by musela být ve firmwaru; pokud se tím vůbec u Samsungů obtěžovali, mohly by to možná umět jen ty nejvyšší (a nejdražší) modely. A protože existuje aplikace na ovládání Smart TV Samsung z mobilů Samsung řady „A“, „S“ nebo “Note”, odhadoval bych, že víc možností ovládání nijak neřešili.

asi nijak. Televize nemají s ovladači žádné unikátní párování - proto taky když přijdeš o ovladač, tak stačí koupit náhradní a funguje hned.

To nejde udělat nijak.

To by šlo pouze pokud by ty TV měli bluetooth ovladače. Ty se párují s konkrétní televizí.

Tv Samsung majú bluetooth ovládače https://www.samsung.com/sk/support/tv-audio-video...

no mam taky problem rovnake tv jedna v jednej izbe a druha v druhej ked zapnem jednu tak druhu vypnem ako sa to da vyriesit aby ro fungovalo spravne

Slo by to u Samsung profi displeju, ktere umi navolit ID dalkoveho ovladace - napr pro videowall instalaci. U beznych TV se s timto nepocita 😉

najlepsie mechanicky, napr. pomocou sadrokartonu, stenou oddelis TVP od seba a mas to, alebo umiestnis TVP na protilahle steny a das do ovladaca skoro vybite baterie, alebo das polarizacne filtre na prijimace IR TVP a aj na dialkove ovladace, sposobov je mnoho , len mysli Alan, mysli...