» Poradna » Programy

Jak rozdělit fotky do několika .zip archivů?

Mám 500 MB fotek, které chci rozdělit do 50 zip archivů po 10 MB. Nechci ale, aby to byl jeden archiv rozdělený do částí (.001, .002 atd.), ale samostatné archivy, které se dají otevřít samostatně. Jde to nějak udělat?

Odpovědi na otázku

udělat 10 složek, do těch postupně házet fotky až do výše 50 a pak každou zabalit

Nebo hledat cele jden program kterej to udělá za tebe

tak 50 složek po 10MB

Ale fotka má tak 1-5MB a dávat do složky po tolika?

No já právě potřebuju program, který to udělá za mě, protože někdy mám těch fotek třeba 2000...

Lepší komprimační programy mají svoje minimanažery, kde by tohleto mělo jít nadstavit.
Já používám souborový manažer typu Total Comander, kde se tohleto dá udělat úplně mimochodem, prostě tak, že to udělám. Označím soubory ke komprimaci, upravím případně parametry komprimace, zvolím název, do kterého adresáře se má zkomprimovaný soubor uložit a spustím
Komprimační programy ovládám přes manažer, takže přímo s nimi vůbec nepracuji a jejich konkrétní ovládání vůec neznám.

"typu Total Commander" - to znamená Total Commander, nebo nějaký jiný souborový manažer?