Jak rozdelit disk 4TB

Ahojte chci kupovat tento disk https://www.alza.cz/wd-blue-4000gb-64mb-cache... mám cca 2TB dokumentu a serialu .Chci se zeptat jak mam rozdelit disk aby se pokazde nenacital cely obsah disku jde to nejak udelat ? Nechci kupovat esterni disk ktery si zapnu vzdy kdyz potrebuji.U pevneho disku teto kapacity opravdu bezi a nacte se pri kazdem spusteni vse ? nebo jdou ty oddily udelat tak aby bezela jen cast disku se systemem a zbytek nebyl vybuzen ... ?Napsal jsem to krkolomne omlouvam se.

Odpovědi na otázku

Honíš strašidla, takhle to nefunguje. Pokud ti jde jen o tohle, klidně udělej jeden oddíl.PrasatkoPee

asi nemas paru jak disk funguje co

Proč by se měl načítat celý obsah disku? A kam by se načítal, když disk má 4TB a máš třeba jen 8GB RAM :) Ne, samozřejmě se načte jen to, co potřebuje systém nebo co si vyžádají programy.

Vezmi pilku na zelezo a normalne ho prepul.A nebo se zacni nejak vzdělávat, i když toto je snad vseobecne vzdelani, aby jsi pochopil ze když jsou plotny na jednom motoru, tak se asi musí všechno tocit.

První oddíl na systém a druhej na dokumenty filmy hry .. však si to rozděl jak chceš, ale nefunguje to tak jak píšeš a nevim jaky to má smysl

Tenhle disk není určen na systém, ale jenom na data. Je to přeznačený WD Green. Systém patří na SSD.

Chceš nesmysl. To je jako kdyby jsi chtěl, aby auto, když veze jen jednu osobu, jelo po jednom kole. A ty ostatní kola používalo jen když je plně obsazené.

Budeš se divit, ale některé kamiony to takto opravdu mají.Pokud jede prázdný nebo málo vytížený, "nadbytečná" kola se zvednou a jede pouze po čtyřech - důvodem je úspora pneumatik...