Jak rozchodit zvuk 5.1 na starší věži?

Ahoj, mám problém se zapojením nového dvd recorderu Pioneer. Moje stará věž Technics má vstupy na 5.1 zvuk každý kanál zvlášť a můj starý dvd přehrávač měl zase výstupy taky každý kanal sólo takže jsem vedl kabely pro každý kanál, ale nový dvd-rec má už jen jeden výstup a s tím si má věž neporadí ani nemá digi vstup pro zvuk...existuje nějaký externí dekodér který by mi z jednoho vstupu udělal opět zvlášť všechny výstupy? Nebo máte jiné řešeni abych nemusel kupovat nový AV receiver? díky za cokoliv Rob

Odpovědi na otázku

Jak jeden výstup na 5+1? Já mám taky nový DVD přehrávač a samozřejmě má patřičný počet ANALOGOVÝCH výstupů. To jinak nejde a jinak se to nedělá. Další věc je DIGITÁLNÍ výstup (S/PDIF). Po něm lezou všechny kanály. Pokud ten nový DVD rec nemá 5+1 analogových výstpů, je "nějaký divný". Pak jedině použít nějaký převodník digital/analog.
Našel jsem jen převodníky 2+0, dva kanály.

Neni divny.
Maloktery DVD rec ma 5.1 analog vystup.

? A na co to pak je? AV receivery mají 5+1 vstupy a DVD ne?

Jedině že by se dneska počítalo jen s digitálem. Asi jsem trochu zaspal dobu.

p.s.: Kupovat nový AV receiver bys určitě nemusel. Spíš jiný pořádný DVD rec, pokud opravdu nemá 5+1 analogových výstupů a pokud se nenajde nějaký DA převodník. Ale ten převodník nebude levná záležitost, vyjde i dráž, než koupě normálního DVD rec , navíc ani nevím, jestli existují 5+1 DA převodníky. Převodníků 2+0 se dá sehnat několik, ale i ty stojí tak kolem 5000Kč i víc.

No on to treba kdysyk delal treba Technics:
http://www.audio-ideas.com/backiss/winter-2000/techn... ...

a bylo to celkem dost mastne. Nevim jak ale ted.
Ja sam mam taky receiver bez digitalu,, ale s 5.1 vstupy. Ale taky mam DVD prehravac s 5.1 analogem.
HDD rekorder me pak netrapi, ze ma digital a pouze 2.0 analog.