» Poradna » Počítačové sítě

Jak řešit bídnou kvalitu Wifi signálu? (LTE O2 via Archer MR200)

Přátelé řeším věc která se mi vždy jednou za pár let stanezdánlivě bez vnější příčiny... to je plíživě zhoršená kvalita wifi signálu respektive bídná rychlost. Jedu přes O2 LTE s routerem Archer MR200 už zhruba dva roky a poslední dobou pozoruju velké snížení propustnosti domácí wifiny 2.4GHz i 5Ghz přičemž připojení přes kabel dává napohodu 20Mbps.Občas ta wifina i úplně vypadne přičemž pomůže jen power reset, nepomohlo vyčištění antén integrovaných v routeru, reset routeru, jakékoli laškování s nastavením (šířka pásma, síla signálu) prostě nic co napadne soudnýho člověka nemá jakejkoli vliv na performance. Dokonce ani aktualizace FW nejde protože ačkoli existuje aktuálnější verze pro danou HW variantu, router jí prostě neschroupe. Ještě doplním že pásmo lokálně je naprosto volné protože žiju na samotě a rychlost přenosu je běžně jenom 4Mbps i vrámci stejné místnosti... dokonce i Mirascreen na stejnym místě má silnější signál než ten blbej Archer.Jak to řešit? Archera rozšlapat a nahradit? Případně máte někdo referenci na kvalitní kus HW s dobrou podporou a hlavně silnou wifi?

Odpovědi na otázku

Podle popisu to opravdu vypadá na nějaký HW problém. Osobně bych doporučil něco od Asusu, ale samozřejmě co člověk, to názor.

Bohužel mam dost podobnou zkušenost i s HW od Huawei a Asusu... přijde mi to jako nějáká varianta plánovanýho zastarávání alias pozáručního kurvítka.

No, to ti přijde blbě, nic takového se neděje.

Vycisteni anten?!? Archera rozslapat a nahradit... idealne tak ze domaci sit a zarizeni od posktovatele budou uplne samostatna a na sobe nezavisla zarizeni

Skôr ako nahradzovať router je potrebné sa pozrieť či tá druhá strana funguje tak ako treba. Silnú wifi má napríklad tplink741. U mňa to chodí cez 3 steny na vzdialenosť 15m cez wifi 90 Mbps.

Díky za radu, zkoušeno na různých zařízeních od notebooků po foťák (ten dokonce míval dlouhodobě problém že tu síť neviděl ani přímo pod routerem) V práci mi běžně jedou přes wifi kolem 50Mbps takže závadu na klientech vylučuju.Chtěl jsem se vyhnout další krabici do baráku ale asi mi nic jinýho nezbude :(

Vypada to na kus HW, ktery se blizi konci sve zivotnosti. Mozna muzes zkusit podivat se na bazaru po jinem MR200 nebo Hua B310 atd. Jsou to stokorunove zalezitosti.

Osobne jsem mnoha lidem nahradil Archera venkovnim LTE mikrotikem a dovnit, podle velikosti objektu bud router Asus, nebo Unifi AP