» Poradna » Ostatní

Jak renovovat aku do mobilu?

Zdravím, potřeboval bych nějak renovovat aku do mobilu, někde jsem četl, že to není nemožné či složité, ale už jsem ten článek nenašel... Celkem nové aku náhle radikálně ztratilo na kapacitě, nějak by to mělo jít oživit... Dík za radu! R.

Odpovědi na otázku

"někde jsem četl, že to není nemožné či složité"
Dela to kopec lidi, koupim, zaplatim ...

Nejednodušší renovace je koupit novou originální baterii.nic jiného vám stejně nakonec nezbude.

Tak. Všechny ty postupy, jak to do mrtě vybít takovým a takovým odporem, pak takovými a takovými ampéry nabíjet tolik a tolik hodin, se jednak většinou týkají starých typů akumulátorů (NiCd, NiMH), navíc to zabere fůru času a vyžaduje vybavenou elektrotechnickou dílnu. Osobně nemám nic proti kutilům a "vynálezcům", samotného mě potěší, když něco takového dokážu nebo dokonce vymyslím, ale musí se rozlišovat, jestli to má efekt. Ve své době, když nic nebylo k sehnání, nebo to bylo nemravně drahé, tak se to dalo pochopit, ale pokud stojí nová baterka pár korun a mám jí druhý den doma, tak asi nemá cenu si s tím týden hrát, abych o čtvrtinu prodloužil životnost té staré.

Odkedy sa pouzivaju inteligentne baterie, tak ich nieje mozne amaterskym sposobom renovovat, ozivovat, nabijat, vybijat a pod. Taketo baterie obsahuju elektroniku ktora si pamata poslednu max. dosazitelnu kapacitu baterie. Niektore typy baterii sa daju sice rozobrat a vymenit jednotlive clanky (napr.baterie do Notebookov), bohuzial aj po vymene clankov ma takto renovovana bateria malu kapacitu. Jediny mozny sposob renovacie je v podobe zasahu do elektroniky a vyresetovaniu (vymazaniu) starych udajov. Vacsinou je to zapisane v E2PROM, takze treba vediet, ktoru hodnotu je nutne prepisat a je nutne mat prislusne vybavenie.

Pokud potřebuješ nálož, o které nevíš kdy a jak moc vybuchne, tak stačí do ní na libovolném místě vyvrtat díru a nalít trochu vody. Ale počítej s tím, že to také nemusíš přežít.