» Poradna » Web a internet

Jak reklamovat na aliexpressu dodané zboží s vadou

Zdravím,má tu někdo zkušenosti s reklamacemi přes obchodní portál Aliexpress. com. Narazil jsem na problém a nevím jak ho vyřešit. Na obchodním portálu Ebay.com žádný problém nenastal, ovšem na Aliexpressu ano. Nezobrazuje se mi ani možnost poslat zpětnou vazbu, hodnotit zboží a nákup. Po zadaní čísla objednávky do zpětné vazby to nákup nedohledá. Přímý odkaz na hodnocení chybí. Spojení s obchodem navázáno, vyměněno par zpráv. Po žádosti na vracení ceny nákupu nebo zaslání nového zboží obchodník ukončil kontakt. Mám možnost pouze otevřít spor. To se rovněž nedaří, vypsalo tyto věty, které nedávají smysl. Použiju pár vět k popisu vady neprojde. Dál dlouhý detailní popis a opět neprojde. Vždy nelze odeslat. Vložit video jsem nezkoušel, není povinné. Foto možno vložit pouze jedno. Nerozumím, proč to nelze odeslat.Da se napsat přímo na mail podpory aliexpressu a požádat o otevření sporu přímo.PetrYou can leave your comments hear. Please use not more than 500 non-Chinese character.

Odpovědi na otázku

Jediná možnost, jak se "domoci" reklamace je ta, že otevřeš spor. Asi zadáváš něco špatně nebo něco neuvádíš. Samozřejmě prodejci v 99% případů, když jim napíšeš ohledně reklamace, tak to řešit nebudou. Začnou to řešit v případě otevření sporu.

Zdravímobchodník komunikoval a předposlední jeho zpráva byla tato. send your money, send us your paypal Mé dvě odpovědí přeloženy do angličtiny přes překladač zněly takto. Předpokládám, že text byl zcela pochopitelný a dál domyslet doslovný překlad.Hello.PayPal.com generated me a personal link paypal.me/PetrSlanina78/You will write a specific purchase value for the slash. No merchandise was reported to me and my money was returned via the PayPal.com gate without my link. Payment was made from your credit card online via the PayPal gateway, you are reporting the payment. Only the purchase info report came. Hello.PayPal.com generated me a personal link paypal.me/PetrSlanina78/You will write a specific purchase value for the slash. No merchandise was reported to me and my money was returned via the PayPal.com gate without my link. Payment was made from your credit card online via the PayPal gateway, you are reporting the payment. Only the purchase info report came. RegardsA poslední jeho zpráva OK.Dál se to nevyvíjí. Nevím zdá generovaný link je dostatečný pro zaslání peněz, ovšem jinou možnost PayPal neudává. Mám snad něco doplnit. Číslo mého bankovního konta v ČR nejspíš nepotřebuje. Posílá přece peníze na účet PayPal a z tohoto účtu mohu přeposlat na můj osobní bankovní účet v ČR.Můžeš mi objasnit, co po mě chce. Nákup byl hrazen online kreditní kartou přes PayPal odkaz. Kdo jsem zaslal ještě obrázek z účtu, aby bylo jasné, že je to můj účet na PayPal.com

Chápu to dobře, že toto jsi psal ty tomu obchodníkovi?"Hello.PayPal.com generated me a personal link paypal.me/PetrSlanina78/ You will write a specific purchase value for the slash. No merchandise was reported to me and my money was returned via the PayPal.com gate without my link. Payment was made from your credit card online via the PayPal gateway, you are reporting the payment. Only the purchase info report came. Regards"Jestli ano tak zkus napsat česky co si myslíš, žes mu vlastně napsal...

Napsal jsem to český i dle překladače. Snažil jsem se o podobný výraz a z pěti podob vznikl tento text. Jinak český jsem uvedl toto. Nebudu to celé vypisovat, pokud snad přiložím i obrázek, je snad jasné nemám peníze ani náhradní zboží. Zboží jsem obdržel, ovšem nekvalitní a jasně jsem uvedl prodejci, aby nezasílal vadně šité zboží. V opačném případě, zboží nechci aby zrušil tu objednávku. Pro lomítko napíšete konkrétní kupní hodnotu. Žádné nové zboží nebylo dodáno a peníze nebudou vráceny přes bránu PayPal.com bez mého odkazu. Platba byla provedena z mé kreditní karty online prostřednictvím brány PayPal, nemám uvedené číslo z platby. Byla doručená pouze zpráva o nákupu.PayPal.com generated me a personal link paypal.me/PetrSlanina78/ doplněno obrázkem z osobního účtu paypal.com. Bez obrázku, který nevidíte to možná smysl nedává, mohu ho někam vložit a poslat odkaz.Napsal OK a Já poslal toto:I do not understand, you refund the money for faulty goods. If so, when and how. Má tu někdo zkušenosti s vracením peněz přes paypal. Nikdy nikdo po mě nechtěl spojení, peníze byly častečně nebo úplně vraceny dle dohody pokud došlo párkrát vadné zboží z ebay.com. U aliexpresu jsem čekal podobný postup, obchodník trdí, že neví jak zpětně peníze vrátit. Nakonec čeká na zahájení sporu. Nedoporučují nákupy na aliexpres.com, komplikované řešení a na to sázejí i obchody. Kdo píše to kladné hodnocení???

Nějak to motáš,protože si určitě neplatil přes Paypal,ten Aliexpres nepodporuje...možná myslíš Alipay,to je jejich platební brána...jinak vracení peněz přes Paypal chtějí proto,aby měli minimum sporů,ůe je to proti pravidlům Ali.

Beru zpět, mohl jsem se splést. Většinou nakupuji na ebay.com a problémy nejsou. Tak to platí pouze na ebay.com nikoli na aliexpressu. Toto zboží jsem tam nenašel, tedy vybral obchody s kladným hodnocením a objednal tam. Je mi jasné, že to není standardní cesta vracení peněz, jde tu o princip. Spor se otevřít nepovedlo a dnes teprve první zadán k řešení. Většinou však vám zboží dorazí dávno ochranné době, kterou si musíte prodloužit. Do měsíce to nedojde, do dvou většinou. Nákupy byly tři k ničemu. Jeden pouze vyšel, jak tipovat bingo. Nejspíš plno obchodu si postavilo byznys na zboží, které výrobci mají znehodnotit nikoli dát možnost uvést podvodem na trh.

Prosimtě, ty jsi cizinec nebo čech/moravák? Píšeš totiž jako Tatar...

Právě se v tom taky trošku ztrácím... Nevím, co je přeloženo překladačem a co tazatel píše sám, každopádně ty věty nedávají smysl :-o

Jsi bohuzel trochu nesrozumitelny i v cestine. Ta "anglicka" zprava nedava vubec zadny smysl. Kdo ji poslal? Proc je tam dvakrat?Vubec neni jasne, co probehlo a o co se vlastne ted pokousis. Proc nekdo "posila penize na ucet PayPal", jak pises?

Při odesílání byl vypádek internetu, tak jsem to zaslal znovu. Je tam stejný čas. Zpětně si to nepamatují a text jsem zkopíroroval z komunikace s prodejcem. On trdil, že neví jak poslat peníze zpět, pokud nemám přímo účet na paypal. Ten mám a zřizoval jsem ho zbytečně, protože platil kreditní kartou a stejně vás to přesměruje na platbu PayPal i bez účtu. Účet není potřeba, je to jasně uvedeno při platby a jinak platbu neodešlete. Proto jsem mu zaslal ten generovaný link, na ten vám muže kdokoli zaslat platbu. Jiná podmínka je, že má také účet PayPal. Více se každý doví přímo na svém účtu, kde jsou jasné pokyny k platbě. Nikdy jsem to nezkoušel posílat peníze, tak ti kdo moc neřeknu. Zná tedy teorií, platbu jsem takto neprovedl. Možná někdo z vás zná podrobnosti, může se zapojit do debaty. Pokud neznáte, jak poslat peníze zpět zákazníkovi, dá se to použít. Účet PayPal je svázaný s vašim bankovním osobním účtem, problém v tom nevidím. Nicméně peníze nepřišly, tak jdu do toho sporu. Prodejce jsem varoval, tak uvidíme. Pro vady prokazuje, není mi jasné však kolik fotek se dá použít. Pouze jedna nebo více.

Uf. Cestina zjevne neni tvuj rodny jazyk, nebo trpis nejakym zdravotnim problemem, ktery se projevuje na tvem vyjadrovani. Je vazne tezke najit smysl v nekterych castech tvych popisu.Chtit po prodejci vracet penize vetsinou nema smysl. Bezne jsem resil podobne problemy prosbou o zaslani noveho zbozi bez vad (u lacinejsich veci), coz vzdy probehlo. Pokud to u tebe neni pruchozi, je tam ten spor. Funguje to korektne, popisy a fotky jdou normalne odesilat podle jejich navodu. Bude spise neco spatne na tve strane, ale je to takhle jen hadani. Jeden spor se podaril, jak jsi psal, takze z toho snad nejak vychazet.

Řešil jsem už asi 4 problémy a s podobným jsem se nesetkal. Co mne napadá, nevím, jestli to pomůže, ale Ali má hodně dobrou mobilní aplikaci, k Open dispute se dostanu jediným proklikem z objednávky. Zkuste to přes tu app, místo přes webovky. Třeba se to tím podaří obejít.

V techto pripadech je jedina moznost to resit pres otevreni sporu. Psat primo prodejci neni vhodne, tim se mozna jen pripravujes o cas, kdy muzes ji do toho sporu. Az ten limit vyprsi, nezmuzes nic. Pak uz je to jen na dohode s prodejcem...

Prave vcera som otvoril dispute na Aliexpress (s 2 fotkami, bez videa). Uz dnes mi akceptovali staznost a peniaze by mali byt vratene do 3 dni na ucet, z ktoreho boli peniaze poslane. Tak ako si popisal problem, zda sa mi, ze popisal dovody sporu v texte, ktory mal viac ako 500 znakov. V danom pripade sa neda ziadost s vratenie penazi preposlat a stranka nereaguje (objavi sa iba text, ktory si mal na konci emailu). Skus teda popis problemu este trocha skratit (do 500 znakov). Je mozne, ze ta nasledne bude opaet kontaktovat predajca. Pokial ti ponukne opaetovne preposlanie noveho tovaru, vzdy je postrebne, aby ti predlzil ochrannu dobu az do prichodu balicka. Mnohi spekuluju a nic neposlu.

... a este dolezita informacia: Spor (dispute) sa da v ochrannej dobe bez obmedzeni prerusit (Buyer canceled dispute) a nasledne znova otvorit (Buyer requested a refund). Kolkokrat chces. Tuto info mi potvrdili priamo na chate v Aliexpressu a nasledne som to pouzil a vsetko fungovalo tak, ako ma. Zvaecsa je to jedina moznost, ako donutit predajcu k preposlaniu noveho bezchybneho tovaru alebo k vrateniu penazi (peniaze predajaca nema, drzi ich Aliexpress a predajcovi idu az po skonceni ochrannej lehoty +par dni k tomu). Ked spravne popises reklamaciu, Aliexpress vracia peniaze, prip. cast sumy.

Konečně mi to vzalo, zatím pouze jeden. Jinak nebudu zde vypisovat věty pouze odpovědí:Open DisputeRefund OnlyYesQuality problemsStitching problemsUSD hodnota k vraceníPopis vadyVložené foto vadySubmitNení tam co uvést špatně, přesto braní odeslání. Zatím to vzalo jeden spor. Zboží jsem vzal na zkoušku a nejde o peníze, ale o princip. Pokud obchod předem upozorním a přesto pošle vadné zboží je to záměr podvodu. Sazí na to, že reklamací podstoupí tak 30 % zákazníku, ovšem kdo obchodu píše to kladné hodnocení. Veškerá korespondence se dá doložit od přijetí objednávky, špatná reklama je taky reklama. Většinou o ní obchod nestojí, uvidíme. Vždy jsem vše vyřešil už přes kontakt s prodejcem a na aliexpressu jsou obchody nejspíš drzejší a jsou vždy do sporu. Ptal jsem obchodník, zdá máš osobní účet Paypal nebo peníze byly vraceny bez vyzvídání konta.

Tady jsi v české PC poradně, mohl bys začít psát srozumitelně a česky?

Mám takové podezření, že se tu bavíme s robotem, který funguje v nějakém cizím jazyce a celé to překládá do češtiny přes google překladač. Jinak si to prostě nedokážu vysvětlit, protože ty jeho příspěvky nedávají žádný smysl...

V prvním příspěvku se podepsal jako Petr, ale taky moc nevěřím tomu, že by to byl náš krajan. Jedině že by měl poněkud snížené IQ, protože není schopen složit smysluplnou větu.

ja som uz nemal silu to citat, lebo som si pripadal ako opity a este som nic nepil.

Fakt vtipné komentáře. Kdo to nemusel řešit asi neuvěří. Všichni radí, otevřít spor. Jak mám otevřít ten spor, když končím vždy na nesmyslném požadavku: Please use not more than 500 non-Chinese character. Popis vad a požadavek k vyřešení, musí být jasně formulován. Nakonec po napsání dvou krátkých vět mi to vzalo druhý spor. Po odeslání lze text také dodatečně doplnit. Ve dvou větách nelze popsat vady na dodaném zboží. Důležité jsou hlavně fotky a označení vad na nich.

Tak jestli jsi grafoman, tam to napis nekam na web a posli odkaz :)

To nejsou vtipné komentáře, ale vážný dotaz. Proč píšeš jako tatar? Tvoje texty jsou nesrozumitelné už v češtině, natož pokud je přes překladač pošleš někomu anglicky. Vůbec se nedivím, že na to nereagují.

riesil som niekolko reklamacii na aliexpress. otazka niekolkych kliknuti. Na popis nemusis pisat roman, staci nieco ako: tovar nekvalitny, poskodeny, prilozit detailnu fotku a zvolis, ci chces peniaze, alebo novy tovar. Do par dni sa vyjadri predajca, ak s jeho navrhom suhlasis (vacsinou davaju 100% penazi vratit, ale tovar musis poslat spat, alebo vratia 70% s tym, ze si tovar mozes nechat). Ak nesuhlasis, tak to vies posunut vyssie k aliexpress, ale tam to uz trva dlhsie. Pri platbe na aliexpress peniaze nema predajca, ten ich dostane az ked bud potvrdis, ze objednavka prisla a je ok, alebo vyprsi vacsinou 60 dni od objednavky.

Dík a za rady, konečně vyřešeno.

A reknes nam tedy, jak? Co bylo spatne, treba si to tu nekdy nekdo precte.

Uvedl jsem to. Nakonec po napsání dvou krátkých vět mi to vzalo druhý spor. Po odeslání lze text také dodatečně doplnit. Doplnil bych jen, pokud vyskočí text: Please use not more than 500 non-Chinese character, pak jakákoliv změna textu je zbytečná. Nebude akceptovaná. Nutno vše ukončit a znova dát otevřít spor a začít o začátku. Dokola s kratším textem, dokud to neprojde. Já chybu určitě neudělal, to mě fakt vytočilo. Hloupé komentáře mi nevadí, víte kulové jak dlouho Já to řeším. Jeden spor mi propadl, proto jsem napsal sem. Víc hlav, víc ví, snad i něco poradí.

Ty jsi Madar? Ani jedna tva veta v celem vlakne nedava v cestine smysl. Pises jako dement.

Nějakým zázrakem jsem dočetl tuhle diskusi a musím říct, že toho Číňana, co s tebou tu reklamaci musel řešit, mi je upřímně líto. Kdyby si tu uvedl jméno toho obchodníka na AliExpressu, tak snad u něj něco objednám jako kompenzaci, aby nepřestal posílat do ČR.

Poloidiotů, co nedokážou ze sebe vyplodit ani 3 smysluplné věty za sebou, je čím dál více. Bohužel.