» Poradna » Programy

Jak psát tento znak: ' na české klávesnici

Ahoj. Už nějakou dobu dělám v pythonu ale ještě se mi nestalo, že by mi nefungoval program jen díky tomu, že jsem napsal " namísto '. Abych pravdu řekl, nevím, jak na české QWERTZ klávesnici tento znak napsat tak, abych nemusel při programování psát něco jako Alt+000 díky za rady

Odpovědi na otázku

´´´´´´´´´toto? ja to mam normalne v prvom rade vpravo od =

Ne, tvůj znak ´ hází v Pythonu error. Je zapotřebí (podobný) znak '

Čárka nad písmenem, tedy diakritika, je něco jiného než apostrof což je interpunkce...

To není čárka nad písmenem ale jednoduchá uvozovka. " a ' ne čárka nad písmeno ´Na Lenovo Laptopu ne to například klávesa která je nalepená na ENTER a ' píše se shiftem. Stejně umístěné je to i na MX Keys Mini a Logitech K380 s UK Intl layoutem (dodatečně počešťované).Na DELL Cz klávesnici je to klávesa nad ENTEREM. Stejně jako na Keychron K1 s US Intl. layoutem.Na české Mac klávesnici je to klávesa s vykřičníkem/paragrafem a ' píše s podržením OPT

Ne apostrof ale jednoduchá uvozovka

Já na svojí Dellovské klávesnici, s Czech layout (qwertz) to mám pod Backspace. Normálně to píše dvojtečku nad (třeba ä) a se Shiftem pak '.

Na běžné klávesnici mám požadované tlačítko také pod tlačítkem Backspace. Pro napsání znaku ' je třeba současně stisknout i SHIFT, jinak se napíše znak vodorovná dvojtečka ¨ (umístěný nad samohlásku nebo před souhlásku).

taky dell ale dělá to )

Já to mám hned vedle backspace a je třeba současně držet klávesu Shift. Když současně držíte Alt, tak napíšete \.

Na notebooku Acer Swift 3 bez numerické klávesnice mám tento znak ' vedle entru pod závorkama (). Zmáčknu Shift + (na klávesnici je třeba i ň) a mám 'Taktéž používám v Pythonu.

Jo, to mám taky na Rapoo klávesnici. je tam klávesa s 6 znaky );|ň¨\ ale nakonec se shiftem píše ' a s altem ¤, které tam ani namalované nejsou.

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''Shift+klávesa s tímto znakem, vedle Enteru.Jenže takto se ničeho nedobereš. Každý máme fyzicky jinou klávesnici.Napřed si ten znak najdi na své klávesnici a pak zkoušej, jak ho napíšeš.Nejde ten znak namapovat na některou klávesu?A nebo programuj pod Linuxem

Nevím proč ty mínusy, já ten 'apostrof' mám na stejném místě jak ty.

To že tam ta klávesa je, nebo i není asi není důvod toho mínusu, ale toho zbytku komentáře.

Myslíš tu zmínku o Linuxu? To je podobně debilní, jako tvoje a Šimkovo neustálé cpaní Apple produktů do jakéhokoliv dotazu. Mimochodem kolikrát jsi je zmínil jen v tomto dotazu?

Debilní je na zmínku o Linuxu, navíc se smajlíkem, reagovat mínusy nebo dokonce slovně.

Při jeho každodenním apple marketing průjmu je minimálně úsměvné, že na to reaguje zrovna on.

Tak má rád jabka a propaguje zdravou stravu. Co na tom. Já si toho všiml až tady po tom upozornění.

Já tenhle znak ' (jmenuje se to apostrof) a píšu ho normálně na anglické klávesnici. Je na stejné klávese jako uvozovky ", jen jedno se píše se shiftem a druhé bez něj.Programovat na české klávesnici je za trest, já tam vždy marně hledám nějaké závorky a nebo středník: [] {} () ;

Taky jsem si 20 let myslel že programovat na CZ klávesnici je za trest. Pak jsem si koupil Macbook, který má všechny znaky poctivě vyznačené na klávesnici a člověk se je rychle naučí, takže velice rychle jsem se odnaučil používat US a CZ. A jelikož to jde na Macu, tak to jde i na Win, ano je pár znak které se člověk musí naučit ale je to ve finále lepší než s každou klávesnicí přemýšlet kam se pohlo to či které tlačítko.Když denně střídáš 3-4 klávesnice, a skáčeš i mezi Win/android a MacOS/iPad, tak je to teprve sranda a to zapamatování speciálních znaků přes ALT na Win CZ klávesnici dává zatraceně dobrý smysl

"zapamatování speciálních znaků přes ALT"tím není myšlený ALT+ ascii kód ale ALT+Q = \, ALT+W = | atd... byť zrovna ty dva znaky mají na CZ klávesnici dedikovanou klávesu, vedle levého shiftu (a dvouřádkový enter) což je UK intl layout klávesnice, hodně lidí ale preferuje US Intl layout s dlouhým levým shiftem a jednořádkovým enterem.

alt + 039

"abych nemusel při programování psát něco jako Alt+000"To nevymyslíš :)

Stačí ALT + 39 bez té nuly, také to používám, ale to zjevně nechce.

Na dellové klávesnici: Shift+' (klávesa nad Shiftem, vedle Enter - stejně jako Diskař výše). S Alt má znak koruny.Ale zvykl jsem si na českou QWERTY, která má nejen znak 039 (se Shiftem), ale s pravým Alt má backslash, a s Shift+Alt má svislou čáru|.

Mnoho lidí tohle neví a tak musí programovat na anglické klávesnici. I zde v diskusi se někdo takový ozval.Já mám obyčejnou českou qwertz klávesnici s tímto rozložením:https://ctrlv.cz/ycku... a napíšu na ni vše, co jako programátor potřebuju. Stačí mi k tomu standardní klávesy (orámovány červeně) a někdy k tomu přihodím Shift, jindy pravý ALT. Pravý.Lze tak napsat následující znaky (jedu z levého horního rohu do pravého dolního)1) Pomocí standardní kláves(poslední 2 znaky na prvním řádku jsou čárka a umlaut - vyžadují zmáčknutí dodatkového písmene)=====================;+ěščřžýáíé=áë qwertzuiopú)asdfghjklů§yxcvbnm,.-2) Se shiftem(předposlední znak prvního řádku je háček - vyžaduje zmáčknutí dodatkového písmene; první znak je stupeň a vyžaduje zmáčknutí dodatkové mezery)==========°1234567890%a' QWERTZUIOP/(ASDFGHJKL"!YXCVBNM?:_3) S pravým altem==============`!@#$%^&*{}\|€¶t←↓→o?[]~đĐ[]`'łŁ$'°#&@{}^<>*Takže odpověď na vaši otázku je nejspíše znak ' (Tj shift plus pravá horní klávesa na moji klávesnici)FYI: Při programování v PHP je někdy nutno kombinovat více "uvozovkových znaků" při práci se stringem. Například viz druhý řádek zde:$tooltip = "Hello";echo '<div onclick="alert(`' . $tooltip . '`)"></div>';Zde vidíme, že v PHP používám 'apostrofy', v HTML potom "uvozovky" a v javascriptu "backtick". Ano, javascript umí i `backtick`." napíšeme jako shift + ů' napíšeme jako shift plus vpravo nahoře` napíšeme jako pravý Ukázat celý příspěvek

Pozor: Po odeslání odpovědi i byly některé znaky serverem z textu osekány. Správné znaky jsem dal na další screenshot:https://ctrlv.cz/Ktvq

Btw vedeli jste,ze v HTML muzete misto dvojitych uvozovek pouzivat i apostrofy? napriklad:<div style='color:red'> ...Mne se to ale moc nelibi, spis nouzovka.

Stejně jako v tom PHP jde text psát do uvozovek "xx". V takovém případě se v řetězci vyhledávají $promenne a nahrazují obsahem, kdežto v apostrofech nikoli, tedy, už jsem v tom nepsal 15 let... nevím jestli se už tohle nezměnilo.

Na většině klávesnic to bývá vpravo na řádce začínající Ačkem a......klů§¨ - poslední znak dvojtečka nad písmenem a s shiftem pak apostrofJinak programátoři většinou používají anglickou klávesnici nebo českou programátorskou, kde je pak apostrof první zleva před "1"

Tak teď jsem si naběhl nejspíš budou - Na programátorské a anglické je apostrof skoro na stejném místě o 1 klávesu vlevo a...kl; apostrof \ a s shiftem pak vozovky

neviem ako na českej, ale na slovenskej klávesnici mi funguje pravý alt + P '

Na CZ nikoli.

na českej to je shift + ¤

pravý alt+P