» Poradna » Počítačové sítě

Jak propojit wifi router s modemem a zároveň stolní pc k modemu

Dobrý den, zajímá mě, jak bych mohl propojit wifi router s modemem, tak abych měl pevnou síť na mém stolním pc. Je zde nějaká možnost ? Děkuji

Odpovědi na otázku

Ano, je zde možnost a to položit dotaz srozumitelně a podrobně popsat jaké zařízení máš a co chceš dosáhnout. Křišťálové koule nejsou na skladě.

Co je "pevnou síť"Pipojenie ake?"propojit wifi router" aky typ / vyrobca"s modemem" aky typ / vyrobca

Wifi router mám TP-Link WR841ND. Internet mám od upc (nevím jaký to je přesně modem, v tom se nevyznám). Chtěl bych bezdrátovou síť kvůli notebooku, mobilům apod.. Ale také chci mít zapojený stolní pc kabelem do modemu, abych měl nejvyšší rychlost. Jelikož modem od upc má jenom 1 WAN port, tak tam nemohu strčit kabel od wifi routeru, tudíž se nemohu připojit přes wifi.

Navod k tomu TP-Linku nemate? Ethernet kabelem propojite modem od UPC s TP-Linkem a TP-Link dalsim kabelem s pocitacem (a pripadne nastavite podle navodu, ktery je mj i na internetu a to vcetne videa). TP-Link dostane adresu od UPC a prideli jine adresy (vnitrni site) vsem zarizenim, ktere se k nemu pripoji (4x ethernet a samozrejme i WiFi).

Děkuji moc, pomohlo to. Ale když to propojím vše, proč nemohu mít rychlost připojení k síti na mém stolním pc 1gb/s ? ted s tou zapojenou wifi mám jen 100mb/s :(

Protože ten router je jenom 100 Mb/s

Jak je to možný ? na krabici píšou 300mb/s.

To ano, ale to je něco jiného. Na gigabitovou síť by musel mít gigabitové LAN porty a to nemá.To znamená, že i když máš na všech PC gigabitové LAN karty tak max. rychlost přenosu souborů mezi nimi(přes ten router) nebude vyšší jak 10 MB/s a to ještě jenom u velkých souborů.

Aha, díky za pomoc. Můžete to locknout :)