Jak proměřit IO

Zdravím,našel by se tu někdo takový, kdo by mě poradil jak se má proměřovat takový integrovaný obvod, např. tento: http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/25316/S... ?Myslím tím jestli se má měřit když pracuje v obvodu takže třeba poměr vstupního a vystupího napětí, proudu (popřípadě jak to z datasheetu zjistím jaká hodnota tam má být) nebo něco takového?Nebo se dá něco zjistit i když mám součástku samotnou a změřit třeba odpor mezi určitými vývody?Byl bych rád za užitečné rady díky

Odpovědi na otázku

Jaky problem resis?

Repráky mě hrajou velice slabě a protože nemám takové zkušenosti s tímto tak nevím na co hlavně se zaměřit tak prostě měřím celý zesilovač. Odpory jsou všechny dobré kondenzátory taky, tak mi zbývá už jen proměřit ten koncak TEA2025B ale nevím úplně jak na to.

A maj ty repraky spravnou impedanci? A co je to vubec za repraky? Tohle ma maximalni vykon 2 Watty a pri nizsim napajecim napeti jeste min. A to cele za predpokladu, ze mas repraky se spravnou impedanci. V tom datasheetu se taky pise, ze se zisk nastavuje externim rezistorem. Ten jsi zkontroloval?

Integrované obvody lze měřit prakticky bez výjimky pouze v aktivním stavu v zapojení. A neměří se v podstatě samostatný IO, ale celé zapojení nebo jeho část.

A ano, měří se to převážně jako napětí v různých bodech zapojení, kde víš, jaké napětí má správně v takovém stavu být.

Já jsem na reproduktoru nameril napětí 0V... Nejsem si jist jestli je to špatně nebo je to tou frekvencí signálu která jde do reproduktoru?

Čím jsi naměřil 0V? Tohle nemůžeš měřit voltmetrem (multimetrem na napěťovém rozsahu), musíš na vstup CELÉ desky přivést nějaký sinusový signál. Na to dnes není potřeba generátor, stačí zvuková karta a patřičný soft, ve kterém si sinusovky vygeneruješ (třeba Audacity), pak na výstupu měřit OSCILOSKOPEM co z něj leze. Pokud tam nic není, tak vzít do ruky schéma a měřit signál postupně od vstupu dál, tím zjistíš kde se signál ztrácí.

Ano, na reproduktoru naměříš vždycky 0V stejnosměrných. Střídavých podle toho, jak zrovna hlasitě hraje :) Hele, tohle nemá smysl, to jsou roky studia a to tě fakt nikdo nenaučí během pár příspěvků v poradně ;)

Máš -li nějaký voltmetr,tak zkontroluj napájecí napětí , pokud je v pořádku a máš v pořádku reproduktory ( na kontrolu stačí ohmmetr ) tak se dotkni šroubovákem vstupu IC a musí se ozvat brum z reproduktorů. Pokud ne, tak ještě zkontroluj vazební výstupní kondenzátory. Pokud jsou v pořádku, také by se mělo ozvat lupnutí po zapnutí napájení a měl by být slyšet slabý šum z reproduktorů.

Sežeň schéma přístroje. Začni proměřením zdroje, všemožných spínačů a přepínačů, kterým časem rády oxidují kontakty. Kontrolou studených spojů, hlavně u masivnějších součástek, konektorů, zapájených ovládacích prvků. Změřením napětí v měřících bodech, klidového proudu koncového zesilovače ... ☺