» Poradna » Počítačové sítě

Jak prodloužit signál díky více "věžím"

Zdravím, poslední dobou řeším problém se signálem wifi a rozhodl jsem se propojit si počítač a konzoli přes kabel. Na mém routeru jsou však všechny LAN zabrané a nemám kam další kabely napojit. Abych Vám stručně popsal mou situaci, router se nachází v prvním patře v kanceláři, kde jsou přes kabel připojeny 3 počítače, do druhého patra je přes díru v podlaze naveden kabel, který vede do zesilovače a ten pokrývá i můj pokoj. Zesilovač však nemá žádné díry na propojení s počítačem. Můj pokoj se nachází hned vedle obývacího pokoje, kde se nachází zesilovač a není problém vyvrtat díru do stěny a protáhnout tudy kabel. Myslíte, že budu muset koupit nový router místo zesilovače a ten propojit s routerem v prvním patře ? Nebo máte nějaké jednodušší řešení ?P.S. Nevyznám se v přesných termínech a tak se předem omlouvám za případné zmatky.

Odpovědi na otázku

Pokud se nedostávají LAN porty na routeru, stačí dokoupit switch a hned máš portů dostatek...

Děkuji moc.

Kup obycejny switch, do toho zapoj kabel co puvodne vedl do zesilovace a z nej tahej kabel k sobe do kompu a taky do zesilovace.

Děkuji