» Poradna » Ostatní

Jak připravit C oddíl harddisku k obnově OS Clonezillou.

Mám zazálohovaný operační systém Clonezillou. Uvažoval jsem, jak připravit C oddíl k obnově OS v případě jeho selhání. Obávám se totiž, že před obnovením samotná Clonezilla oddíl nenaformátuje a jenom tam uloží svou zálohu. Tu má jak známo ve složce, která zřejmě svou velikostí nepokryje celý oddíl, ale jen zálohovaná data. Zdá se mi tedy, že nejde o čistý klon celého oddílu jako třeba v případě obnovy pomocí EASEUS Disk Copy nebo ToDo Backup. Uvažuju např. o možném naformátování C oddílu před obnovou pomocí instalačního programu, ale nejsem si jistý, jestli bych ho dokázal včas zastavit. Jistě je hodně dalších způsobů a jako nezkušený amatér prosím zkušenější o jednoduchý vyzkoušený postup. Díky.

Odpovědi na otázku

Tvoje starosti jsou zbytečné. Clonezzilla si to "ošetří" sama. Oddíl bude před obnovou zformátován. S velikostmi a prázdným místem si rovněž hlavu nelámej - normálně to obnov - oddíl bude po obnovení ve stejném stavu jako v okamžiku zálohy.

OK. Dík.

Existuje hodně dalších způsobů jak tento problém vyřešit. Já se obávám (ne ty - ty se jen nestaráš o poznání), že těchto způsobů je ale podstatně míň, než hloupých dotazů vyplývajících z neschopnosti si nejprve něco přečíst, absoluního nedostatku sebereflexe, pokud jde o stud.Opravdu mnohokrát jsem tady překvapen tím, kolik pitrýsků nosí svou kůži na trh, neuvědomujíc si, že budou za voly.

Tvoje odpověď mi fakt pomohla.

Jak bylo receno. Neni treba nic formatovat. CZ se mi osvedcila a mam s ni zazalohovany cely systemovy HDD, kde mam Win7+Ubuntu. Tohle zvladne jen velmi malo nastroju bez problemu. CZ je navic zdarma a lokalizovana do Slovenstiny.