Jak připojit tři monitory

V poslední době mi přestávají stačit dva monitory u jednoho PC a rád bych připojil tři. V takovou chvíli jsem ale narazil na nemalý problém - jak to vyřešit s nějakou kartou, která poskytne výkon i ve 3D? Vím, že to umí třeba Matroxy, které jsou dobré na 2D, ale jinak líné mrchy.
Deska je AGP+PCI (PCIx prostě nemám nějak rád ). Zkusil jsem nakombinovat dvě nVidie - stařičké 6600GT + 5200 a nic. Pak jsem tu ke své stávající ATI 3850 vyštrachal X700, ale taky bez úspěchu, přestože se člověk na fórech dočte, že dvě grafiky by na to měly stačit. V případě nVidií se třetí monitor tvářil jako clone monitoru jedna, což je na dvě věci (nejely ve SLI, což teda ani nejde v 6600vs5200). U ATI se klonovalo pro jistotu všechno...
Samo to chci na DTP, ale rád bych, aby comp zvládl i nějaké ty hry... 2 PC (jedno s Matrox druhé s pořádnou grafikou) to nevyřeší, neb od ženy dostanu přes papulu, že už toho mám na stolech hodně (A4000, C128, ZX+3, PC a notebook, je hold masakr). Koukal jsem různě po fórech, ale většinou jsou reakce bez relevatní odpovědi. Pomůže někdo tady? Na ceně nijak moc nezáleží.

Odpovědi na otázku

k vámi popsanému lze říct jen jedno - svěřte konfiguraci někomu, kdo ví, co dělá. a možná se probuďte, je rok 2011 a řešit grafiky na AGP/PCI stojí pomalu dvojnásobek toho, co stejně výkonné grafiky na PCI-E, bez ohledu na vaše dětinské "mám-nemám rád"

Inu předpokládám, že vím, co dělám a nevidím důvod, proč zrovna hned kupovat novou desku, do které bych musel brát x dalších nových komponent, když dosavadní slouží k plné spokojenosti. Spíš vaše reakce zavání nutností se asertivně vyjádřit k čemusi, na co nemáte odpovídající odpověď, za účelem pohonit si vlastní ego.

Já zase nepředpokládám, že beze zbytku víte, co děláte - a mám k tomu svoje důvody:

- tím hlavním je fakt, že kombinace PCI a AGP karet zcela normálně fungují s více monitory. Jenom vám ne.
- druhým je vaše tvrzení o PCI-x a dětinském "nemám rád" (ze ma evidentne jit o pci-e, to beru jako nevinny preklep)
- třetím důvodem je váš nesmyslný předpoklad, že by grafiky měly fungovat ve SLI módu
- tím posledním zcela nesmyslný požadavek na výkon u PCI karty

Nic z toho není zločinem, ale mezi řádky vyplývá, že kdybyste svěřil konfiguraci někomu znalejšímu, s největší pravděpodobností by on uspěl tam, kde vy jste neuspěl.

S vícemonitorovými zapojeními mám dlouhodobé zkušenosti, používal jsem je mnoho let, dokud to moje práce vyžadovala. Nejradši jsem pracoval na kombinaci GF8600GT a 7600GT - na svoji dobu to byla skutečně výkonná záležitost, na které jsem si mohl dovolit i leccos zahrát. Jako ekonomické řešení lze použít levné karty NV Quadro NVS285/295 a další, které jsou zhusta k mání na aukru za cenu nižší než malou, problém může být splašit rozumě dual-dvi kabel (k mání bývá za rozumný peníz u firem, které spolupracují úzce s HP, jinak skoro vůbec)

Co se starších platforem týče, používal jsem kombinaci AGP FX5700 a PCI MAtrox G450 Dualhead, případně něco v AGP od matroxu + výš zmíněná G450 ve slotu PCI

Všechny kombinace fungovaly - dva, připadně tři monitory, nejvíc jsem krátkodobě používal čtyři - tam už jsem narazil na nepřijemnou nutnost otáčení na židli sem a tam, pokud jsem náhodou měl práci rozhozenou na všech. Nakonec jsem se stejně vrátil ke třem jako k efektivnějšímu řešení...

Já 3 monitory mám, ale vyřešil jsem to deskou s dvěma PCIe x16 sloty a dvěma kartami. Na jednu kartu jsem připojil dva displaye před DVI a HDMI a na druhou kartu jsem dal jeden monitor před DVI.
Je nutné dbát na to, aby jedna grafická karta zvládla rozlišení tolika monitorů, kolik k ní bude připojeno.
Windows 7 pak v nastavení monitorů snadno umožní definovat, který monitor je primární a kde jsou umístěny ty další a nic neklonuje.
Pokud nezáleží na ceně a chcete počítat i s většími displayi (např. do budoucna, já mám 3x 19" 1280x1024), dá se koupit deska i na 3 grafické karty.

Jo, tři grafické karty je také jedno z možných řešení, ale to už vidím jako masakr Předpokládám, že ty karty jsou stejné modelové řady, že? (tam asi bude zakopaný pes v případě mých potíží)

Ty mé současné dvě karty jsou sice NVidie, ale jedna je tuším 9800 a druhá 210 - určitě nejsou úplně stejné.

Hm, tak pak nezbývá, než to zkusit tedy pod Win7. Zatím jsem to zkoušel jen pod XP, neb jsem si main systém nechtěl případně rozhodit. Třeba se s tím poperou tedy lépe.