» Poradna » Programy

Jak Pripojit "ten LINUX" do site Win 2000 server

Problem se ma tak Mam sit na Windows 2000 server  a  pocitac s linuxem RedHat 7.1  Jakym zpusobem se v linuxu udela aby videl Sdilene disky na serveru Win2000 ??? Ps: ja nemuzu za to ze nejsem Linuxovy Guru, ale pokud mi nekdo pomuze docela rad bych se jim stal...Diky vsem: Vlada Sobotka

Odpovědi na otázku

Musite mit nainstalovanou Sambu (http://www.samba.org/), chce ji to zkompilovat s --with-smbmount pri ./configure (cili neco jako ./configure --with-smbmount)do /etc/fstab pridat asi nasledujici://ip.adresa.serveru.cz/sdilene_uloziste /mnt/sdileny_adresar smbfs noauto,user,username=uzivatel,password=heslo,rw 0 0(vsechno na jednom radku)nasledne vytvorit adresar /mnt/sdileny_adresar, ktery bude nasledne slouzit jakozto ono sdileni ...a ve finale jako root pustit:mount /mnt/sdileny_adresarcoz `namountuje` dane sdileni, kterezto bude pristupne pres /mnt/sdileny_adresarjinak doporucuji:man fstabman mountsmbmount --help