Jak připojit samce gameportu na proud 24V ?

Dobrý den, získal jsem palubní počítač APEX DT01 http://www.apex-jesenice.cz/vyrobky/dt/dt01.pdf z vozidla MHD a abych ho mohl zprovoznit, potřebuji napětí 24V - na výstupu z tohoto zařízení je konektor ,,gameport" samec.Mám celkem nový PC (prosinec 2012, win7).Myslíte že když si koupím redukci USB-gameport, že napájení z PC bude fungovat?Neprovede mi to něco s počítačem? Prostě jen chci nalézt ty správné piny pro napajení (bohužel taktéž nevím jestli střídavé/stejnosměrné, ale na výstupu z PC asi bude stejnosměrné ne?), ale nevím jak na to...Díky moc za každou radu

Odpovědi na otázku

To opravdu fungovat nebude. Jednak že ten konektor vypadá jako starý gameport neznamená, že je to gameport. Je to prostě konektor D-Sub (Canon), to je vše. Na pinech může být cokoli, v tom případě asi to napájení 24V a nějaká komunikace, která zcela určitě s gameportem nemá vůbec nic společného. Musíte zjistit přesné zapojení toho konektoru na tom zařízení (těch 24V mimochodem musí jít DO NĚJ, takže je to vstup), jaké komunikační vstupy a výstupy tam jsou, jaký seriový port (RS232, RS422, RS485...?), jaký komunikační protokol...jinak je vám ta krabička asi celkem k ničemu.A to napětí 24V, sehnat zdroj 24V stejnosměrných a to zapojit na patřičné piny toho přístroje. Jaké to jsou byste našel v nějakém pořádném datasheetu.Mimochodem, na gameportu napájecí napětí 24V nikdy nebylo.

Děkuji, celkem pomohlo