» Poradna » Mobily

Jak připojit mobil k počítači a stáhnout jeho obrázky

Připojila jsem svůj Honor 8X pomocí usb do počítače, a žádné zařízení se mi nezobrazilo. Tak jsem si řekla, ok, mám windows 10, je to jiné, stáhla jsem si "průvodce pro váš telefon" a sice se to propojilo, vidím fotky - bohužel všechny pohromadě a nejdou přesunout! Co potřebuji a nevidím - žádné složky, alba! Nutně potřebuji všech 50.000 fotek v albách přetáhnout systematicky do počítače, též tam dát hudbu. Byl by někdo ochoten pomoci?

Odpovědi na otázku

a) možná ta alba jsou "jen nadstavba" v mobilu a v PC je neuvidíš.b) určitě bych to nepřesouval, ale kopíroval do PC.Až to budeš mít v PC, můžeš to nějak zorganizovat podle EXIF.

Zařízení se ti nezobrazilo, protože jsi neudělala všechny potřebné kroky. Po připojení USB z telefonu do počítače je potřeba:1) odemknout displej2) stáhnout horní lištu a tam v uvidíš mezi notifikacemi řádek "režim USB" nebo podobně.3) na něj klikneš a zvolíš "Přenos souborů". Potom v připojených zařízeních uvidíš mobil a dostaneš se do jeho paměti.

Telefon P9+ připojuju s odemčenou obrazovkou. Zobrazí dotaz zda povolit přenos souborů, nebo jen nabíjet. Až když povolím přenos souborů, objeví se v telefon jako zařízení v průzkumníkovi.Alba jsou nástavbová funkce v telefonu, prohledej web výrobce, jestli nemá aplikacei pro PC která 'alba' přenese. Možná HiSuite (ale nečetl sem ani popis).

Tak je to HiSuite, který mi jediný umožnil přístup. Velice děkuji

fungovat to musí i bez něj, pak uvidíš složky telefonu přes Průzkumník a telefon budeš mít zobrazen v Tento počítač, podobně jako flash disk. Takto by to mělo fungovat víceméně kdekoliv, běžně jsme takhle do cizího PC stahovali fotky, nebo si např. do telefonu kopírovali soubory. Je to funkce Androidu, pochybuju, že by to Huawei nějak omezoval.

Akorat to tazatelka chce zkopirovat vcetne rozrazeni do alb, coz predpokladam adresarova struktura nereflektuje, tam to bude vse v jedne slozce.V tomto smeru bych jako nejsnazsi reseni doporucil pouzivat univerzalni Google Fotky a cloudovou synchronizaci misto aplikace od vyrobce telefonu.

To rozhodně ne, HiSuite k tomu potřeba není.

Tento telefon jsem používal 3 roky, na žádné verzi W10 nebyla aplikace HiSuit potřeba. Po připojení telefonu stačí změnit režim USB z "nabíjení" na "přenos souborů".

Alba fotek spravuje jaká aplikace? Jsou to fotky od Google? Pokud ano tak jsou k dispozici na Google fotkách.Pokud je to jiná aplikace tak se obávám že bude problém, možná autoři mají nějaký web nebo aplikaci pro PC, kde by to šlo synchronizovat, ale to byste zřejmě věděla.Tohle je bohužel problém pokud používáte nějaké proprietární aplikace které nejsou na mobilu i počítači či různých platfromách. Doporučuji proto používat takový SW, který to bude umět na Androidu i PC, potažmo klidně i na Linuxu, MacOS a iOS, pak nemusíte řešit co používáte, vždy budete mít fotky organizované stejně. A to celé se bude synchronizovat přes cloud a lokálně můžete mít offline kopii.

Pokud je tam 50000 fotek, tak může trvat přes USB připojení hodně dlouho, než se něco vůbec pohne, klidně i půl hodiny! Tedy než se ukáže, že se něco začalo kopírovat a podobně. Je potřeba trpělivost. Jinak by to mělo chodit naprosto standardně, nic zvláštního na to není potřeba.