» Poradna » Počítačové sítě

Jak připojit kameru asi 400 metrů od PC nebo jiného aktivního prvku?

Ahoj. Potřebuju připojit kameru (Web, IP, WiFi, ...) na jeden kopec v přírodě, ale asi 400 metrů od nějakého zařízení na zpracování obrazu (nejspíš PC). Na místo, kde by byla kamera je dovedena elektřina. Navíc je to za horizontem, takže na ni není přímo vidět (lyžařský svah). Co byste doporučili použít? Wifi kameru a na nějaký sloup vleku přidat AP, nebo to táhnout UTPčkem a na nějaký sloup vleku dát switch nebo koupit kameru s kompozitním či koaxíálním výstupem a vést to jako video, s-video, tv?Prosím jen seriózní odpovědi!Díky M.

Odpovědi na otázku

Jako analogové video asi ne, nejschůdnější bych to viděl na ethernet s případným switchem (jako posilovačem) někde na trati, přinejmenším by to bylo spolehlivější než WiFi. Ale zaujalo mne, že tam vede elektřina, pokud by to byl jeden okruh i s tou "základnou", co zkusit to táhnout po elektřině přes powerline (homeplug)? Dost by sis to tím zjednodušil.

Něco na tom bude a taky bych to táhnul přes elektriku. Pokud je to teda ve tvém případě možný

ze neni videt bych nevidel az tak tragicky dokud to nezkusis jde li to...wifi kdyz se dobre odrazi leti i za roh pokud muzes zkus tuto cestu...pokud ne...tak mozna je reseni zmineny Home Plug - proste po elektrickem vedeni...MMike

Ok díky za tipy! Kdyžtak se podělím o zkušenosti...M.

Zapomen na HOMEPLUG to ma dosah jen cca 300metru a to jeste musis met kvalitni vedeni.

Já to tahal na cca 500 metrů mezi dvěmi objekty (za jedněmi hodinami) a funguje to, 1Mbit internet naprosto luxusně. V každém případě to může zkusit

Tak jsem zjistil, že je tam dovedeno zatím jen 24V na ovládání STOP tlačítek pro vlek, dále je veden kabel pro zastavení vleku v případě pádu lana. Do budoucna se bude možná zavádět 220 pro noční osvětlení, ale to je ve hvězdách. Takže s tím homeplugem to bude asi dost těžké, navíc teď ani nevím, zda z toho budu moct napájet tu kameru... Ale budu ještě dál hledat. Řešení existuje. Co třeba 400m dlouhé USB, to asi taky neklapne, co? M.

USB urcite ne, ma problemy kolem 15m. Jaku nejschudnejsi by bylo Wifi, dalsi moznost by byl koaxialni Ethernet (10Mbit), ale tam uz jsou problemy s venkovnim vedenim apod. Takovy ty bezdratovy zarizeni na prenos videosignalu by nesly?

Možná by šly, musím se v tom zorientovat. Jde také částečně o cenu. Udělala by to klidně i nějaká firma, ale musí to někdo zaplatit. Dát za to 50.000,- je celkem perda...M.

mozes tam natiahnut klasicky telefonny kabel (stoji 3kc/meter) a kup si 2 vdsl modemy, su to male krabicky ktore na telefonny kabel moduluju ethernet pripojenie. V praxi to bude vyzerat tak ze tam budes mat napr. IP kameru, jej ethernet port bude pichnuty do ethernet portu vdsl modemu, z neho pojde telefonny kabel az k tebe, tam bude opat vdsl modem a ten prevedie signal z telefonneho kablu na klasicky ethernet.vyhodou tychto vdsl modemov je ze su nenarocne na kvalitu vedenia (hocijaky telefonny kabel cez ne prejde) a maju velky dosah (su rozne modely, v praxi som osobne pouzival vzdialenosti 1,4 a 5km)

este ma napadlo, tiez by to mohlo ist pomocou 2 klasickych DSL modemov ktore maju moznost vytvorenia Point To Point spojenia, ale toto som v praxi neskusal.

a este raz ja tento krat aj s praktickym produktom :) http://www.distribucia.data.sk/produkty/5483/popis.aspx tato vec to zmakne do 1,5km a stoji cca 2500czk (potrebujes 2ks samozrejme)

JOHOHÓ! To je něco! Taky jsem našel tohle! http://www.lan-shop.cz/routery-a-jine-wan-prvky/... . To by šlo taky s přehledem použít... No uvidíme!

V CCTV  sa na 400m pripaja kamera cez prevodnik na kruteny dvojdrat - staci aj telefony. Kamera sa dava do krytu s vykurovanim proti zahmlievaniu - samozrejme kamera aj s prevodnikom je v patricnom kryte - to je profi riesenie (prevodnikom to ide tahat po krutenom  dvojdrate aj 1000m + este od kamery moze ist cca 100-150 koaxu a na vystupe prevodnika moze byt cca 100 m koaxu) prevodnik sa napaja vaccsinu 12V priamo zo zdroja kamery a su typy co sa vodu aj do krytu kamery.