Jak připojit IP kameru na lokální PC

Jak připojit IP kameru přímo k PC? Wifi modem/router, ke kterému je mimochodem PC vázáno, je pro IP kameru příliš a neprakticky daleko, prostě k modemu kamera připojit nelze. Jak situaci vyřešit, aniž bych si sboural stávající wifi konekt počítače k internetu? Existuje nějaký SW, nebo HW řešení? Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

K PC obyč. switch, kameře pevnou ip. Nebo druhou síť. kartu a křížený kabel (pokud ho karta nebo kamera potřebuje)

IP kameru musíš připojit do sítě.

1. Řešení teoretické
Kameru připojíš k PC a vytvoříš síť o 2 prvcích: PC + kamera, další konektivita nemožná. To nechceš.

2. Řešení levou rukou za pravým uchem
Přidáš do PC další LAN kartu a do ní připojíš kameru.

3. Řešení geekovské
Stávající kabel od routeru k PC rozdělíš na dva (4 a 4 dráty). Na konci u routeru nakrimpuješ 2 konektory, každý do samostatného portu na routeru. Na straně u PC připojíš 4 dráty přes konektor do PC a zbylé 4 dráty prodloužíš ke kameře. Buď spojkou anebo stylově zakroucením podle telefoňáckého způsobu.
Bude to vypadat strašně. Ale pojede to.

4. Řešení běžné
Natáhneš ten kabel, který se ti zdá neprakticky dlouhý, od kamery k routeru. Čti ještě jednou: natáhneš kabel od kamery k routeru.

5. Řešení praktické
V blízkosti PC umístíš levný 4-5 portový switch. Do něj přepojíš stávající přívod od routeru k PC a připojíš do něj PC a kameru.

Já bych volil 4 nebo 5.

děkuji za odpovědi. Upřesním ale situaci. PC je přes ulici, k wifi adsl modemu a tedy do místní sítě 192... a také k internetu je připojeno pomocí USB wifi camprlíka s anténkou (LAN port v PC je tedy volnéé).
IP kamera nemá PoE a tahá za sebou kromě LAN špagátu také elektriku (napájení)
Jak tak čtu výše popsané, asi se nevyhnu Repeateru/switchi/routeru za cenu pádu propustnosti celé sítě na mé straně, viďte? :( uvádí se, že propustnost sítě jde až na polovic

Jak už Ti psal kolega:
switch = základ LAN.
Všechna ostatní popsaná řešení = zoufalé amatérské bastlení.

rozumím. Právě jsem k PC připojil starý (3r.) adsl router Xavi samoszrejme bez tel. linky. Do druheho LAN portu zapojuji kameru. Problem nastava myslim v kolizi adres bran.. 192.168.1.1. Asi bych mel adresu v Xavi zmenit, ale pres web se nejde do administrace najednou dostat. Odpojil jsem uz i USB wifinu z pocitace, aby to nehazelo stejnou adresu stavajici funkční wifi routeru přes ulici... ACH JO!

tak s pouzitim stareho XaVi adsl routeru, jako switche, jsem kameru rozjel. ALE za cenu nedostupného stávajícího wifi připojení od druhého hlavního adsl wifi routeru.

A jste si jitý že ten ADSl modem je jen switch? nemá zapnutý DHCP, který vám pak přiděluje IP. Jak vypadá routovací tabulka?
To jě tak strašně složité koupit za pár stovek obyčejný switch a mít pokoj?
Radši se s tím budete drbat celej den a stejněna nic lepšího nepřijdete.

není to otázka peněz, jen není KDE se poradit :D a tak zkouším, co tu mám. Kamenné prodejny jsou vytlačeny e-shopy a tam se operativní domluvy nedočkáte :D Včera jsem psal prodejci - technikovi na help lajně, kde jsem kameru koupil, do ted se mi ani neozvali :D Nerad bych kupoval kde jaký krám, který mi tu pak bude ležet... z popisů u switche také nenám 100% jasno . Myslel jsem, že SWITCH přepíná JEDEN vstup do ostatních LAN portů- výstupů a zpět, nikoliv mezi všemi porty rovnoceně navzájem :D

A co když je pro mne lepší "něco jako switch s wifi antenou", kde bych přijmul "hlavní" připojení a pak už lokálně rozvedl LAN (4 porty by stačily). No jo, ale jaký???

Asi ano, modem bude mít zapnutý DHCP, ale nejde se na něj administratorsky (web) přihlásit.. že by k tomu potřeboval připojit i tel. (adsl) linku? To je divné, že?

Řešním bude asi AP s funkcí KLIENT a např. 4x LAN, kam připojí PC, IP kameru, server a ještě něco. Mohlo by to tak být, co myslíte?

Jo, to je OK.
(Trochu dražší a univerzální řešení pro případné změny je wifi router s funkcí AP client mode).

Podle toho co píšete, ani nevíte která bije - nic proti Vám, každý umí něco.
Ale jestli nevíte co dělá switch, a jak vlastně fungují sítě, radši si najděte někoho kdo Vám s tím pomůže.
Rad jsme Vám dali už dost, ale taky se očekává že tazatel má nějaké znalosti a nebo si je najde.

Vy "ajnštajne", nezklamal jste :D Kdybych byl z oboru a věděl to, tak asi nelezu do poradny! P-o-r-a-d-n-a není Google! "Rad jsme Vám dali už dost"? Myslíte jako "perly sviním"? Pane, to nebyly perly, ale skleněné kuličky. Vaše. Trošku se vzpamatujte a zastyďte nad svým příspěvkem. Howhg.

Umíte číst? O několik příspěvků výše to máte napsáno...
Kdyby jste sem třeba dal topologii Vaší sítě, konkrétní prvky, můžem se bavit jak to zapojit.
Jenže vy neustále vymýšlýte jak se drbat pravou rukou za levým uchem.

DoteĎ mi není jasné kde přesně ta kamera je.
Pokud v lokalitě kde je ADSL modem, tak jí jednoduše připojte k němu.
Pokud u PC , které je k modemu připojeno WiFi, tak buď kameru zapojte do ethernetového portu toho PC a nebo místo toho USB WiFi použijte WiFi AP s fcí klient a PC i kameru připojte do něj.
Ono taky jde o to jaké funkcionality chcete dosáhnout.....

Další trotl co si myslí, že radit je povinnost, někdo "to udělá za něj" a ještě k tomu držkuje.

Kdybyste ten switch vcera objednal v rozumnem webshopu, zitra dopoledne byste ho mel doma. ;o)

Klido muzes pouzit tp link http://www.alfacomp.cz/php/product.php... flashnout jej treba OpenWRT, pak se k nemu prez PC pripojit (je to vlasten IP brany) pohledat ve Wifi sekci okolni Wifi site dat JOIJ network a zadat udaje o kodovani. tim se z toho TP linku stane klient ktery bude Wifi prijmat, routovat do vlastni site a na vsech 5 portech muzete miz sva zarizeni. ve sve vlastni siti do ktere se jiny uzivatel nedostane. Pripadne pokud koupite http://www.alfacomp.cz/php/product.php... s dvema antenami odpojitelnymi, tak na jedu se da pridewlat silnejsi antena pro prijem souseda a v tom WRT nastavit virtualni AP uz ne jako klient ale AP a tim svou vlastni wifi vysilat po byte. mam to a jede to tak. Ja tak amm napojene 3 sousedy. a hl vysilaci stroj je http://www.alfacomp.cz/php/product.php... Vse jede uz rok bez seknuti

Díky Mike.M,
to je přesně to, co jsem měl na mysli. Pochopil jsi problém a poradil. Teď jsem si přivezl TP link a jdu na to
Díky.

Nz kdynys potreboval poradit s wrt klido se ptej. Tplink is the best. Aloha. Idu chlastat kalvadosek a robit wynzok s krbem a snad o prazdninach uz žrat a zapijet piwkem a sliwowicou. A byt kantare.