» Poradna » Ostatní

Jak pripojim sitovou tiskarnu HP LJ4 do site?

Tiskarna ma konektory: LocalTalk, BNC a T10 Base. Pouzivame 100Mbit sit peer-to-peer na W98 a tiskarna je nasdilena prez LPT na 1 PC. Pouzivame switche, misto by bylo, jenze jak ji nakonfiguruju, kdyz nemame manual a nikdo o ni (v tomhle smeru nic nevi)Dela se to prez PC nebo prez menu v tiskarne? dekuji.

Odpovědi na otázku

Tiskárny bývají 10Mbit, ať s tím switch počítá. Měla by tisknout různé testy, taky aktuální síťové nastavení. Připoj kablík, pingni a zkus tuto IP adresu zadat do internetového prohlížeče, možná se dostaneš ke konfiguraci.

Normálně píchnout tiskárnu do sítě a na počítač začít instalovat ovladače. V určité fázi instalace se vybere že jde o síťovou tiskárnu a on si ji sám najde. Mělo by to být ok.

Díky, zkusím to po nedeli...

Já jsem svoji připojila do sítě, tiskárna Lexmark automaticky dostala svoji novou IP od routru, v routru jsem ji nastavila jako pevnou - položka "Fixed DHCP Lease MAC", aby se mi příště neměnila. Přes webové rozhraní v libovolném počítači jsem se na ni připojila a tiskárnu nastavila (nebo spíše zkontrolovala nastavení - byla totiž správně přednastavená). Žádné ovladače nejsou potřeba. Lze pak tisknout z libovolné tiskárny na lokální síti, pokud si navíc povolím forwardování na routru, tak teoreticky i z libovolného místa na internetu (třeba z práce).

Mrkni se na datum toho krypla......