» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak přinutit notebook, aby použil GPU GeForce místo integrované grafiky?

Notebook Acer s Nvidia GeForce GTX 960M, Windows 10 64bit. Když se dívám na Upřesňující nastavení zobrazení, u obou dvou monitorů se mi ukazuje, že jsou připojeny k integrované Intel HD Graphics 530. Dají se Windows přinutit, aby rovnou všechno hnaly přes Nvidii? V jejím ovládacím panelu mám nastaveno, že GeForce je preferovaný grafický procesor.Nebo je to jedno a GeForce se automaticky vybere tam, kde to má smysl?

Odpovědi na otázku

Vzhledem k tomu, jakým způsobem funguje nvidia optimus, tak nikdy nepřipojíš monitory přímo na grafiku nvidia (tohle šlo myslím v začátcích přepínání grafik u AMD) - ono by to vlastně ani nedávalo smysl, k čemu v prostředí windows je potřeba výkonný 3d akcelerátor? Až v případě, kdy je potřeba vyšší výkon, tak se nvidia zapojí, takže to neřeš a nech to na automatice, ta obvykle funguje bez problému.

Díky, to dává smysl.