Jak přidat větrání ke grafické kartě NVidia GeForce GTX745

Ahoj,Mám dotaz ohledné své grafické karty. Jak stojí v popisku, mám grafickou kartu NVidia GeForce GTX745 a rád bych k ní přidal externí větrání. Při běžné práci má teplotu kolem 40-45°C, ale jakmile pustím hru nebo něco jiného náročného, teplota rychle roste (přibližně na 65-70°C) a rád bych ji lehce chladil. Vím, že grafika není stavěna na hraní žádných herních novinek, což ani nevyžaduji, takže to řešit nemusíte. Zajímá mě pouze přidání chlazení. Předem díky.

Odpovědi na otázku

Rozumně velký, pomaloběžný větrák. Buďto udělat průvan kolem karty - nasávání bočnicí, odsávání teplého vzduchu zadní stěnou case, nebo přímo ofukovat chladič na kartě. Montáž na pasiv karty šrouby, plastovým stahovacím páskem, nebo párem drátků z UTPčka... hlavně aby to drželo Jestli chceš řešit konkrétní možnosti montáže, dej sem odkaz na obrázek své karty (u výrobce někdy najdeš i výkresy s rozměry karty a chladiče).Některé karty mají na PCB napájecí konektor pro ventilátor, nekteré ne. Druhá volba je 3-4 pin na základovce, nebo z kabeláž ze zdroje + regulace.

A kde máš problém ? Moja MSI GTX 960 mi až pri 60°C zapína prvý ventilátor ! Do vtedy sa ide bez ventilátora . Tak nevymýšľaj 65-70°C je úplne normálna teplota .