Jak přidat větráky do již koupené sestavy?

Ahoj, když sem si nechal v Alze sestavit pc a zapomněl jsem na větráky do skříně, mám s tím počítačem dojet na prodejnu?//Titulek upraven. Napište titulek co nejpřesněji. Jen podle titulku se ostatní rozhodnou, jestli si váš dotaz přečtou. Titulek "Alza" nevypovída o Vašem problému nic.//

Odpovědi na otázku

To si zapojíš.... Je to jen na 4 šroubky a jednu koncovku zašoupnout. Klidně to pak nafot a poradíme ti kam tu přípojku fouknout.

Na prodejně ti je tam nikdo asi montovat nebude...

a proč se ptáš tady? Myslíš že tu alza má prodejní podporu?

Ak nemáš 7-8, tak by si to mal zvládnuť aj sám. Napíš typ CPU, chladič a typ skrine (case) a podľa toho vyberieme

Naco potrebujes vediet typ cpu, ak potrebuje pomoct zapojit vetraky?

Ak by mal G4900T, bolo by jedno aký ma airflow, ale pri i9-9900K @ 5 GHz už to jedno nie je

ventilatory chce pridavat, takze ak uz defaultne ma 3 ventilatory a ci prida 2 alebo 3 je jedno... A ked by mal i9-9900k, tak pravdepodobne by mal vodnika...

To vieš odkiaľ, že už má 3 ventilátory? i9-9900K sa nedá uchladiť aspoň s Grandisom?

Napiš přesné označení základní desky a pc skříně.. A kolik tam máš větráků, které jsou již namontované a připojené..1. V manuálu základní desky je schéma(obrázek), ze kterého lze vyčíst, kolik konektorů je možné využít pro zapojení větráků v pc skříni -> otáčky větráků lze regulovat v Biosu. Pokud je na desce méně konektorů, lze k jednomu konektoru připojit třeba 2 větráky s použitím rozdvojky pro 2 ventilátory -> rozdvojka se připojí do konektoru na desce.. 2. Některé pc skříně mají vlastní regulaci otáček ventilátorů ve skříni + propojovací kabely + napájecí konektor -> otáčky takto připojených větráků nelze regulovat v Biosu a nejsou v Biosu ani vidět - např.: Fan1 - Fan4 -> N/A - nejsou k dispozici

Takový tuning zvládneš sám. Podívej se jakou rozteč mají otvory, abych koupil správný rozměr větráku. V recenzích se můžeš dozvědět, jestli jsou tiché, pokud tento údaj je pro tebe důležitý. Tiché jsou třeba Noctua, jen jsou holt dražší. A předem se podívej, jestli máš na základoce patřičný konektor na připojení napájení. Pokud ne, jde to píchnout i na Molex konektor, který už dnes stejně moc potřeba není, je pro starší disky a mechaniky.

Nechceš mi taky koupit nějaký větráky? Rozteč je 120 mm.

Pochybuju, že by někdo sestavil PC bez větráku ...

Bez přídavného? Úplně v klidu. Nepsal, kolik jich tam má celkově, chce nějaký přídavný do skříně. Já mám např. 5x noctua. Moje předchozí grafika dost topila, pro tu současnou bych jich tolik nepotřeboval.