» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak přidat "nepřiřazené" disku?

Mám USB disk, kde je "Nepřiřazeno" 7,16 GB viz toto foto http://imgworld.cz/IPrME8hSb4.jpgA prosím o informaci, jak toto přiřadit do tohoto disku k používání.Když kliknu na tento disk D, a chci zvolit "Rozšířit svazek", tento odkaz je nefunkční.Jaké je tedy prosím řešení? jak opět zvětšit tento disk na cca 7,5 GB?

Odpovědi na otázku

Zkus to v MiniTool Partition

Vzhledem k tomu, že ten pidisvazek je formátován jako FAT, tak bez programů jiných stran jeho zvětšení pod Windows neuděláš.Nejjednodušší je zrušit ten "Nový svazek". Objeví se informace Nepřiřazeno pro celé medium. Pak pravým klikem myši zadáš Nový jednoduchý svazek. Po vybrání celé kapacity naformátuješ nejlépe NTFS, pokud necítíš nutnost mít formát FAT.

A jak zrušit ten "Nový svazek"? Kde tato funkce je? Ve funkci "Formátovat" lze změnit tento název, ale ne to, co uvádíte.Zkusil jsem změnil ten formát na FAT32, ale ty funkce pro "svazek" jsou stále nefunkční.

Je to v te nabidce ze screenshotu - Odstranit svazek.

Tak to nevím kde to je. Zkuste to nějak konkrétně popsat.

V te kontextove nabidce na screenshotu je hned nad Vlastnosti zasedle Odstranit svazek. Akorat, jak uz uvedeno nize, zasedle jeto protoze ... je na to treba pouzit ten diskpart.

dík, zkoušel jsem kde co, tohle nenapadlo.

Ten černě označený - vytvoř nový svazek NTSF, ten druhý disk označený jako Nový svazek naformátuj na NTSF a pak je sluč.

Ani tam právě nelze vytvořit něco nového svazku viz http://imgworld.cz/9kqlbfyMpL.jpg

Ani když to změním na NTFS.

Zruš ešte zväzok E a ostane ti jeden spoločný, nepriradený. Potom dáš vytvoriť nový zväzok.

Zvazok mozes zmazat aj v prikazovom riadku, zadaj prikaz DISKPART:DISKPART>list disk (zobrazi ti vsetky pripojene disky)DISKPART>select disk 1 (podla poradoveho cisla vyberies prislusny disk-USB)DISKPART>list partitionDISKPART>select partition 1 (podla zobrazeneho por.cisla vyberies prislusny zvazok ktory chces zmazat)DISKPART>delete partitionDISKPART>inactiveDISKPART>delete partition overridePotom by ti malo fungovat "rozsirenie zvazku" a zvacsis disk o tento zmazany part.

Starší verze Správce disků neumí spravovat víc oddílů na USB disku. Nutno přes program diskpart (jako správce).

Dispart nacházím v počítači pouze jako soubor .exe, tedy nenainstalovaný. To tedy musím instalovat?

Nic.Spusť příkazový řádek jako správce (pravoklik na ikonu > spustit jako správce), napiš tam diskpart a zmáčkni enter. Pak tam můžeš zadávat ty příkazy viz výše...

Viz tento odkaz http://imgworld.cz/KeF5nIJOln.jpg se zobrazuje jen jedna část, ta malá, toho disku. Ta druhá část 7,16 GB se nezobrazuje. Ten malý oddíl "1" tedy smazat?

Ja bych ten oddíl změnil z Fat32 na NTFS a potom ho roztáhl na celý disk.

Na NTSF jsem to již změnil, ale JAKÝM KONKRÉTNÍM POSTUPEM "ho roztáhnout na celý disk"? Zatím se bohužel nic nedaří.

jak jakym dpc. Klikni na to pravou mysou a daj "rozsirit zvazok". Ked sa to neda, tak ten kluc zahod a kup si novy za 5€ budes mat 2x taky jak mas teraz.

Ano "dele part" nebo udělat "clean".

Jak jsi přišel na takovou kravinu, že .exe soubor znamená nenainstalovaný????Exe znamená, že je soubor spustitelný (executable)!

To v praxi znamena, ze tu akci s diskem musi provest nekdo, kdo umi pracovat s programy v prikazovem radku. Urcite by se do toho nemel poustet nikdo, kdo si neni jist ani pri prostem klikani. Jinak hrozi ruzne potize, napriklad ztrata vsech dat.

Přesně tak, diskpart takovým lidem do ruky nepatří, to smrdí průserem.