» Poradna » Programy

Jak převést zvuk z mikrofonu do PC v reálném čase?

Čau lidi,chci se zeptat, jestli existuje možnost, která by dělala to, že když zapojím mikrofon do PC a budu mluvit do mikrofonu, tak se skrze PC budu slyšet v reproduktoru? Nechci prosté nahrávání zvuku skrze záznamník, prostě "karaoke" mód. Doufám, že si rozumíme. Pokud ne, tak mi prosím napište.DěkujiVincenzo

Odpovědi na otázku

Nazdar,Ovládací panely - zvuk - zařízení pro záznam - vybrat mikrofon - pravím tlačítkem vlastnosti - poslouchat - zaškrtnout poslouchat toto zařízení - použít.Doporučuji ty reproduktory umístit daleko od mikrofonu.

Děkuji, zoubku,zaručený způsob

Jen bacha na latence, když jsem používal headset s mikrofonem do jedné zvukovky, tak to bylo ok, teď mám zvlášť kondenzátorový mikrofon s vlastní zvukovou kartou a bluetooth sluchátka, tzn má to také vlatní "zvukovku" a odposlech mikrofonu jsem musel vypnout protože dochází ke zpoždění a působí to jako "ozvěna"

Aby nevznikaly latence (resp. byly co možná nejmenší), musí zvukovka (resp. její ovladače), splňovat standard ASIO: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Tip...

Mohlo by to jít i s pomocípactl load-module module-loopback latency_msec=1v případě, že se používá PulseAudio.