» Poradna » Programy

Jak převést více naskenovaných stran (TIF) do jednoho souboru (TIFF) ?

Jakým programem převedu jednotlivě naskenované TIF stránky do jediného vícestránkového souboru TIFF?

Odpovědi na otázku

TIFF je rastrový obrázek ne nějaký dokument, takže více stránek jaksi nelze. Musíš to navkládat do něčeho jiného, např. do PDF.

Omyl, kolego....

Tak sorry, teď jsem koukal do specifikace a fakt jo. Prej to tam dali, kvůli ukládání faxů do TIFFů.Můžná by se tazateli hodilo něco takového: http://www.2tiff.com/

Tych viac naskenovanych stran mas asi v tiff a nie tif. Viac obrazkov tiff mozes dat do Wordu, kazdy obrazok zvlast na kazdu stranu a mas to, popr. do pdf.Viac strankovy tiff to sa neda, aspon o tom neviem.A je tu este jedna moznost. V nejakom grafickom editore (Photoshop, Gimp, ...) si vytvor obrazok o vyske A4 a dostatocnej dlzke aby ti vosli vsetky obrazky. Tak dostanes jeden velky obrazok, ktory bude obsahovat vsetky naskenovane strany. Len pozor, pracujes s tiff, takze bude mat obrovsku velkost. Inac odporucam formatu tiff sa zbavit a vsetko previest na jpeg alebo gif. Format tiff je hlavne urceny pre graficke studia a press, je to nekomprimovany format a pre bezne domace a kancelarske prace zbytocne kvalitny a velky.Ak skenujes text, vektory daj to vzdy do gif a skenujes obrazky, fotky daj to do jpeg.

TIFF je komprimovaný! Respektive lze volit mezi nekomprimovaným a různými typy komprimace. A na rozdíl od JPEG bezztrátově. GIF zase neumí více než 256 indexových barev. Takže význam rozhodně má a nejen pro grafická studia. Tazatel nepíše co a pro jaké účely naskenoval, takže těžko mu radit co je a není vhodné.

Vícestránkový tiff samozřejmě existuje.Zkus třeba:http://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/tisknut...

Umí to například IrfanView (menu Zobrazit -> Vícestránkové obrázky -> Připojit současný obrázek k TIFF).Nebo Google radí:Multipage TIF(TIFF), je standardní grafický formát podporovaný základní aplikací Windows 9x a to konkrétně aplikací "Imaging for Windows" (standardně naleznete ve složce Start > Programy > Příslušenství > Imaging). Pomocí této aplikace lze soubor v požadovaném formátu též vytvořit (pomocí funkcí Vložit/Připojit stránku). Nejedná se o žádný specifický formát, ale o běžný standard. TIFF verze 6.0 Multipage v praxi znamená, že například u 30-ti stránkového dokumentu jsou všechny strany uloženy v jediném souboru a nikoliv ve 30-ti samostatných souborech.)

Díky za výborný tip. IrfanView běžně používám ale nevěděl jsem to. Funguje to fakt super!!!