» Poradna » Mobily

Jak převést matroska file zpět do mkv

Ahoj všichni, včera jsem si stáhnul jedno příliš velké video ve formátu mp4, chtěl jsem ho zmenšit a převést do mkv, stáhnul jsem si tedy nějakou aplikaci, která mi s tím videem prakticky nepomohla. když jsem však stahoval další videa ve formátu mkv, automaticky se mi dají do formátu matroska file. rád bych je tedy převedl zpět do mkv, ale nevím jak?

Odpovědi na otázku

Co to? Matroska = MKV (MatrosKa Video).

to už jsem se také dočetl, ale znervózňuje mě, že se mi to začalo stahovat všechno v matroska file

Stahuje se to to v tom formátu, ve kterém to je na webu. Akorát ti to píše matroška, protože jsi všechny videosoubory asocioval s tím programem. To jsou ale základy práce s počítačem, to tě tady asi nikdo nenaučí.

Tak to tě znervózňuje naprosto zbytečně.

Tak si ve vašem souborovém manažeru nastavte zobrazování přípon a odstraňte sloupec s popisem, problém bude vyřešen Moje křišťálová koule mi vyjevila, že používáte Průzkumníka v OS Windows a nainstaloval jste něco, co změnilo popis MKV souborů. Do té doby Průzkumník pro MKV žádný popis neměl, a tak psal ve slouci "Typ" "Soubor MKV". Jenže pak jste nainstaloval něco, co si MKV příponu asociovalo, a přidalo to popis "Matroska file". No a vy jste z toho teď na prášky.A moje křišťálová koule se nikdy nemýlí. Když to tak vypadá, tak to znamená, že je špatně realita.

děkuju moc, konečně nějaká hezká odpověd, a jak se vrátit do toho původního označení mkv?

Ale proč? Absolutně nic ti to nepřinese. Naopak šance, že si tím něco rozdrbeš není zrovna malá.

Praktickou radu máte v prvním odstavci.Jinak odinstalací toho, co to asociovalo. Otázka je, čemu to vlastně vadí. Pokud vás zajímá přípona, zapněte si v Průzkumníku zobrazování přípon.Případně samozřejmě obnovou systému ze zálohy do stavu před tím, než se to začalo dít, ale to je bazuka na komára.

dobře, díky

a lze to nějak přejmenovat nazpět?

1. cmd ako admin ak nie si admin2. assoc .mkv - mal by Ti napísať .mp4 niečo2. vyhľadať HCR - niečo (u mňa je to pod mplayerc64.mkv), pod ním by mal byť (Default) a ten edituj (cez Enter)Ja som ten kľúč v regedit našiel jednochým vyhľadaním "matroska video file". V Exploreri hneď zmena nie je - je nutné reštartovať aspoň explorer (cez Správcu úloh), alebo PC, ale malo by stačiť aj odhlásenie a prihlásenie.

Kedysi to šlo ľahšie - Explorer, možnosti zložky a tak ľahko editovať: Tools - folder options - file types - .mkv - advanced a napísať popis súboru, príp. editovať "actions" open.

Pokud trváš na původním stavu, použij bod obnovy z doby před instalací oné aplikace.Tím se asociace pro .mkv soubory vrátí zpět.Jinak asociace souborů lze libovolně měnit ručně. Ať už v registru nebo pomocí nějaké utilitky která udělá to samé.A zrovna tak většina programů (přehrávače) mívá nastavení asociací ve svém nastavení.