» Poradna » Programy

Jak převést hudební soubory s příponou *.ogg

Ja a čím bych měl upravit hudební soubory s pro mne neznámou příponou ogg do formátu WAV nebo WMI?

Odpovědi na otázku

Skus nejaky novy kvalitny audioeditor (napr. Goldwave 5.06 alebo 5.08 - dostupne ako shareware), ktory podporuje a teda dokaze rozbalit subory *.ogg do *.wav. Zaroven v takomto subore mozes robit upravy: mazat, strihat, menit hlasnost, rychlost, eq., atd. Niektore taketo programy dokazu aj "za jazdy" prekonvertovat vysledok do mp3 alebo wma, ale mozno na to bude treba nejake utility.

Takových programů je moře. Zkus třeba CDex.

V nastaveniach winampu nastav OUTPUT na DiskWriter, a po "prehrani" budes mat wav na disku. MP3 prehravac ti nepodporuje ogg? Alebo si sa iba zlakol neznamej pripony? Subory ogg maju kvalitnejsi zvuk, nez MP3 pri tej istej velkosti. Ak nemusis, nekonvertuj.

mimo jine ogg vorbis ma mnohem lepsi zvuk nez mp3

Ked nemusis, nekonvertuj - kazde konvertovanie aj mp3 > mp3 znamena stratu kvality, aj ked das konvertovat ogg alebo mp3 192kbps do mp3 192kbps!