» Poradna » Počítačové sítě

Jak přenést nastavení proxy v prohlížeči do nastavení v síti

Nechci se s tím zbytečně dlouho trápit, když je to zřejmě běžná záležitost:

Současný stav naší sitě je takový, že v síti je proxy, která zajišťuje přístup do intranetu, požadavky na internet pouští na bránu. Na koncových stanicích je nutné mít v prohlížeči tuto proxy zadanou.

Chtěl bych to změnit tak, aby nemuselo být na stanicích zadáno nic a o vše se staral nějaký router, který by tuto nutnost převzal. Rád bych tím dosáhl také druhotného efektu - připojení k internetu máme ještě i druhé, pomalejší, ke kterému lze přistoupit změnou na jinou proxy, která není u nás. V případě delšího výpadku bych pak musel oběhat všechny stanice. Pokud by to bylo centrálně, stačilo by jen změnit jedno nastavení.

Jak na to?

Odpovědi na otázku

http://en.wikipedia.org/wiki/Proxy_auto-config...

- pro přenášení NTBK a pod. jde provozovat lokálně a podle IP sítě vybírat proxy
- pro centrální správu stačí script uložit na server a v prohlížečích se zadá adresa kde ho najdou
- proxy jdou zadat dvě (i více) za sebou a pak se použije první dostupná, ale mám odskoušeno že v nekterých aplikacích to nefunguje - chrome, avg a pod. - snesou v odpovědi scriptu jen jednu proxy, nutno otestovat.