» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak "přeměnit" Android tablet na Windows

Dobrý den, mám tablet Lenovo Tab M10 FHD Plus. Koupil jsem k němu klávesnici i myš. Hledám však způsob, jak docílit toho, aby alespoň trochu vypadal (a choval se) jako Windows. Zkoušel jsem nějaký launcher, ale byl plný reklam, takže jediné, k čemu jsem se zatím dopracoval bylo změna tapety...Děkuji za případné rady.

Odpovědi na otázku

A k čemu to má jako být dobré?Windows aplikace tam stejně nespustíte

To já vím, ale lépe by se mi to používalo. Já jsem prosil o odpověď na otázku "Jak "přeměnit" Android tablet na Windows?".

"To já vím, ale lépe by se mi to používalo." - jo je teda argument, tak proč jste si nekoupil windows tablet ?A na vaši otázku je odpověď je NIJAK

Zmenit OS Android na Windows. Návod jak je na internetu.

Mimochodem, koupíte si Android tablet + klávesnici + myš a chcete aby to vypadalo jako Windows ? Nebylo by bývalo jednodužší koupit rovnou nějaký Windows notebook?

Otázka je nesmyslná. Android je prostě android a jako Windows se ovládat nedá.

"To já vím, ale lépe by se mi to používalo."No to je teda "cooool" argument. A čo by si na tom používal, keď by si tam okrem nejakých Windows nemal NIČ? Dosiahol by si len to, že by si mal ťažítko s Windows, alebo štýlovú doštičku na krájanie mäsa.Ďalší zo "strelených" nápadov?

Tablet s Windows nechces, to mi ver. Win10 na to nejsou ani v rezimu tabletu rouzumne pouzitelne.

azure virtual desktop a rdp client na tabletu

Nektere tablety, napr. Samsung, maji funkci prepnuti do Windows oken, ale mne osobne se to nelibi, kdyz Android, tak klasicky.https://ibb.co/F30j2Wd

Windows není na dotykové malé obrazovce použitelný, na rozdíl od Androidu, který je na malé dotykové displeje koncipován od začátku. Takže chceš pěknou pitomost - jako kdybys chtěl motorku předělat na bagr. Pokud chceš systém, co není Windows, ale podobně se tak chová (co se vzhledu, okem, plochy ap. týče), tak toho můžeš docílit s nějakým linuxem - klidně na ARM zařízení typu Raspberry.

Plne chápem a podporujem snahu autora. Z Androidu musí človek časom zmagorieť.

Nemusí, to je rukama Ovšem pokud někdo neví co chce a koupí si android a pak se diví, že to nefunguje jako Windows, tak ano, z vlastní hlouposti může zmagořit

Přesně. Chtit, aby Android fungoval jako hloupe windouz to je na palici.

Tak nepsal bych "hloupé windows", na počítači si zase neumím představit fungování na androidu Hloupé Windows jsou to na tabletu.

V pohodě. Stačí, když si napíšeš operační systém na Android, aby byl jako Windows.

Mam Fabii a chtel bych predelat vnitrek tak, abych si pripadal jako v kokpitu Boeingu.

Litat to stejne nebude a je to pi*ovina, kupte si tablet s Win.

tablet je picovina, nech si kupi normalny notebook. Lebo potom zas pride ako ten vcera, ze ako k tomu pripoji klavesnicu a mys. Ludia si kupuju p*ny a potom vymyslaju k.ny. Obraz sveta roku 2022. Sme dopadli, tywole. Polka debilov na olympiade ma covid, ale musime mat olympiadu, preco nie!

Přesně, já jsem doteď nepochopil, k čemu ten tablet vlastně je. Milion lidí mi to pořád nabízelo, ale počítač to nenahradí a v době smartphonů s >6" displeji to nemá žádné smysluplné použití. Do kapsy jako telefon to člověk nedá, aby to mohl mít u sebe pořád a když už na to musím mít brašnu, tak si prostě vezmu malý notebook, který je univerzálnější. A abych to používal doma na video? K tomu snad mám velkou TV, nepotřebuju nějakou placku v ruce. Od začátku považuju tablety za zcela nesmyslné zařízení, zvlášť s dnešní velikostí smartphonů. Ono taky zpočátku to lidi kupovali nadšeně jako další super kus elektroniky do baráku a pak se to válí po šfufletech s mrtvýma baterkama, protože to doma nikoho používat nebaví a do kapsy na ven to nenacpou. Ostatně taky podle toho vypadají prodejní čísla tabletů

podpisujem sa pod toto, je to presne tak. Tablet je specializovane zariadenie, kde v urcitych pripadoch ma vyznam (navigacia v aute). Inak je to nepouzitelna blbost.

Dalsi specializace jsou pouziti pro kvadrokoptery misto mobilu, sledovani filmu a serialu pred spanim, lepsi zvuk, vetsi obraz na tablete, proziti filmu je lepsi nez na mobilu. Dalsi vyuziti me nenapada.

15,6" notebook ma plochu obrazovky 671cm2. 10" trablet ma 275 cm2 = menej ako polovica. Preto mam pri posteli notebook, rano si zapnem radio, vecer ked idem do postele a etse nechcem spat, pozriem simpsonovcov, alebo family guy alebo... Nevidim dovod na to kupovat notebook. Ked som este nemal tento notebook, tak napr. cely Star wars clone wars som takto pozeral na telefone a tu som.

*tablet :) nie ntbk

Jj, na dron je to super, tam je telefon malý.

Bylo "přechodné" období než šmatlací utržená sluchátka se dostala tam, kde jsou. Dříve, možná i dnes, se to dá použít jako "fotorámeček". Ale odpočátku ten výmysl byl určen na prostou konzumaci obsahu a na učení v hodinách výuky (dá se to jistě lépe skrýt). Ale i tady byly "dotazy", jak na tom provozovat CAD, Photokrám, DTP, atd. a tohle je zjevně stejná trollovina.

když už nějaký máš, tak na shlédnutí seriálu v posteli, projetí zpráv a počasí, či rychlé zkouknutí pošty to stačí a je to pohodnější než mobil a najede to rychleji než notes. Jo, taky na tom nosím ukazovat fotky babičce, protože tisknout je nebudu, mobil je na ni malý a řešit připojení k TV se mi nechce.Ale máš pravdu, že sám bych si to za ty prachy nekoupil a nenahradí to ani notebook, natož pak pořádný desktop.

Třeba pro důchodce je to dobré zařízení na čtení online novin/časopisů, receptů, hraní jednodušších her, videa na Streamu apod., komunikaci přes WA či Skype. Babičce se tablet pořídil v jejích cca 85 let a hned ho začala hodně používat, rozhodně nebyl zapomenut nikde na poličce. Smartphone i s 6" displejem je pro takové použití malý a notebook pro používání v křesle, na gauči nebo v posteli je nepraktický.

Spousta důchodců nezvládne dotykové ovládání - problémy s jemnou motorikou, třas v prstech, nechtěné dotyky ap.

Brzdi, brzdi, kolego. Koho si tak představuješ za důchodce? To, co píšeš, jsou lidi tak 75+ a spíš víc, jsem důchodce, mám 64 a možná bych tě v lecčems přečůral. Hoši, mírněte se, v době, kdy se počítače u nás rozbíhaly, bylo dnešním šedesátníkům třicet až čtyřicet let, takže možná ví víc, než tušíte.P.S. V roce 1999 ve větších firmách nastoupil boom IT, téměř každý se setkal na pracovišti s PC a musel se s tím sžít. Takže laskavě nedělej z nás blbce.

to si ty.. napr. moja mama kludne mohla sediet stebou v 1 lavici ako spoluziacka a stale nechape, co je whatsapp.. pouziva to uz tak 2 roky, ale iba ked jej niekto zavola. Nechape, ze to je aplikacia v telefone, ktora umoznuje... veci... zdvihnut hovor vie, lebo je to rovnake ako zdvihnut standardny hovor, zavolat, napisat nevie. To je udel dochodcov.

Ale kolik je tvojí mamě? To fakt není o věku. Jsou mladí, kteří umí s PC jen na uživatelské úrovni a to jen proto, že je to dnes naprostá nutnost a jsou "staří", kteří třeba i programují, píší weby atd. atd. atd. a vás mladé by v pohodě strčili do kapsy. Takže fakt s těmi důchodci brzděte. Člověku, kterému je dnes 60-70 let se klidně výpočetní technikou mohl zabývat u za socializmu a později mohl přejít na IBM-PC.

"mám 64" "mohla sediet v 1 lavici".. fakt sa pytas kolko ma rokov?

Také nevím, nepoužívám, jako Držkoknihu a podobné ptákoviny, ale to neznamená, že o digitální technice nemám šajnu. To spíše puberťák, co jen dovede šmatlat šmatlací placku a používat opravdu "nezbytné" aplikace. Jak bylo zmíněno, to co dnes leze ze škol často sotva zvládne uživatelskou práci na počítači s běžným aplikačním softwarem aspoň na úrovni zprofanovaného EDCL. Třeba že se k účtu musí přihlašovat (doména), to mnohým připadá jako podivnost.

zo skol lezie odpad, lebo ucitel stratil autoritu a rodicia namiesto toho, aby ju posilnovali daju zapravdu parchantovi.

Výše mluví o babičce 85 let, takže přesně ten věk. Ale máš pravdu, pod termínem "důchodce" myslím spíš lidi, co už nechodí do práce a nejsou schopni se o sebe plnohodnotně postarat. Což dneska neplatí pro spoustu lidí formálně v důchodovém věku, kteří fungují víceméně normálně.Jenže takový člověk nejspíš nebude potřebovat, aby mu příbuzní pořizovali tablet/počítač a ví sám nejlíp, co potřebuje a maximálně si nechá od IT poradit ohledně konfigurace.Jinak to neber jako urážku, ale ve vyšším věku (viz zmíněná babička) u leckoho dříve velmi inteligentního a technicky zdatného nastoupí jistý úpadek, nebo prostě jen ty ztuhlé, nebo třesoucí se prsty - a pak tablet nebo mobil pořádně ovládat nemůžeš i když ti to pořád myslí. To je bohužel fakt - s takovými lidmi se bohužel setkávám já.

Nesmysl, muzu potrvrdit vyse popsane, ze pro duchodce je to mnohem pouzitelnejsi nez je posadit pred pocitac, precijen dotykove ovladani je intuitivnejsi.Nemluve o tom ze nemaji sanci jakkoliv znefunkcnit OS...

s omezeným uživatelským účtem taky mnoho možností znefunkčnit OS nemáš. Nemusíš mít korporátní licenci OS na to, abys oddělil admina a běžného uživatele...

Ač s tebou většinou souhlasím, teď ti budu odporovat. Zaleží na tom, k čemu tablet využíváš. Já například ho využiji při vyjížďkách na kole při přeplánování trasy během jízdy - to je na founu velmi obtížné. Vozíval jsem sebou malý notebook, ale byl těžký a baterka mizela před očima.BTW - dnes jsem byl na pivo a dívali jsme se na olympiádu a jak se hodil na sledování streamu. Takže neodsuzuj tak jednoznačně, raději sebou do krčmy na sledování vezmu desetipalcový tablet se 450 gramy než patnáctipalcový notebook se dvěma kily.

Neříkám, že to uplatnění nenajde nikdy Ale na dnešním smartphone s >6" displejem se dá udělat už dost pohodlně cokoliv a přitom se to vejde pořád do běžné kapsy. Tablet už musíš někde v něčem speciálně nosit. Pro mě je to zařízení k ničemu, proti smartphone mi to sice dá o kousek větší displej, ale za cenu mnohem větší velikosti a hmotnosti, což mi za to nestojí. Ale chápu, že při horším zraku může být každý palec displeje navíc dobrý. Časem třeba taky změním názor Ale zatím je to zbytečný krám do chalupy, který jen dubluje to, co umí smartphone.

Mne to nevysvetluj, ja se svym prehistorickym Lenovem X220, poslednim mohykanem se sedmiradou klavesnici, jsem zivoucim dukazem odporu k patlacim zarizenim

btw. este, Djokovic dostal 3 roky ban do australie Karma naozaj existuje!

Já se ještě vrátim k tomu lanucheru, co byl plnej reklam...Kdyby plnej reklam, tak by to vyhovovalo??? Pokud ano, tak přeci musi bejt možný si za 120 korun ten launcher koupit...

Kdyby plnej nebyl*

Když oni lidi chtějí všechno zadarmo

používám oba systémy a nějak jsem nezpozoroval, že by se android nějakým zásadním způsobem odlišoval od windows. Ovládání a chování jsou u obou systémů velice podobné

Je otázka, co je u někoho "zásadní", třeba o pixel posunutá ikona, nebo úplně jiná ikona...Tyhle jedince bych posadil před počítač třeba s FreeDOSem a koukej dělat!

no, používám krom androidu i linux a různé verze Windows, ale neřekl bych, že Android je podobný Windows.Ano, na dotykové ovládání je podle mne dost intuitivní, ale proti Windows (či běžným linux prostředím ala Plasma, Gnome, LXQT ap.) nemá klasickou plochu, "nabídku start" ani práci s okny na "obrazovce" - celkem logicky, s ohledem na velikosti displejů Android zařízení.

to jsou pro mne nepatrné rozdíly

ale pro laika až tak ne

To je zase nesmyslný dotaz. Když chceš tablet s Windows, tak si kup "tableto-notebook" s Windows. Jsou i takové "obojetné" stroje. Koupit si klasický tablet s Andoidem (který má navíc trošku jinou oblast použití) a chtít to překabátit na Windows je hovadina největšího kalibru. A že to není odpověď na tvou otázku? Že TY sis to usmyslel a prostě to chceš a chceš a prostě to chceš? To vůbec nehraje roli, to je naprosto irelevantní a klidně si ještě třeba 100x dupni jako sis dupnul výše, to ti stejně nepomůže.

https://play.google.com/store/apps/details Třeba tohle by mohlo stačit :D ... Samozřejmě, že u pikantních požadavků, budou chtít pikantní peníze, aby to bylo bez reklam., S tím musíš počítat. Najdi si launcher, který ti bude nejvíc vyhovovat a kup si jeho premium verzi.

uplny nesmysl. tak si kup surface

Nezbývá vám než prudit Lenovo aby i na nižší modely tabletů s Androidem zařadilo Pracovní režim.https://youtu.be/Gj5yYaRo5tU