» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak přejít z Windows 7 32bit na Windows 8 64 bit

Dobrý den,chtěl bych přejít z W7 Ultimate 32bit na W8 64bit alespoň v Pro edici. Takže teoretický postup:-mám cd s W8 a zálohovaná data na externím HDD (hardwarově odpojené od pc)-pochopitelně mám licenci na W8 (zadává se již při instalaci, nebo až po ní?)-musím ze starých W7 odinstalovat aplikace, hry atd.? Pochopitelně bych chtěl, abych nemusel vše instalovat znovu, ale vzhledem k přechodu z 32bit na 64 bit je stejně budu muset asi přeinstalovat-jak postupovat dál? Prostě dát cd do mechaniky a řídit se pokyny instalátoru?Možná se ptám divně, ale přecházím z jednoho Windows na druhý poprvé.(nejsem zase úplně nezkušený uživatel, takže nemusíte psát věci jako vezmeme do ruky takovou tu věc s kabelem, co sviti modře :))Diky

Odpovědi na otázku

Upgrage z W7 Ultimate 32bit na W8 64bit neni mozne, len cista instalacia.Ale napred si zisti, ci su vsetky ovladace na Tvoj hardver pre W8 64-bit a samozrejme stiahni.

Dobře, ale co myslíte pod pojmem čistá instalace?

čistá instalace = úplné odstranění předchozí verze OS a instalace nové.

Ok, jak tedy odinstalovat W7? Nikde jsem neviděl ikonu Unistall Windows :). Není lepší rovnou formátovat C:?

Tu ikonu ani neuvidíš :DDej CD s WIN 8 do DVD mechaniky, zapni PC a pak zvol format disk a čistou instalaci

Ty raději nic nedělej přenech to někomu kdo umí přeinstalovat/nainstalovat Windows !

Si představ, že ty, kdy jsi se to učil, ti někdo takhle odpoví, tak dnes víš úplný h… o. Tak buď odpovez na dotaz, nebo jdi do pr..e.

To je přece samozřejmé, že OS se odstraňuje formátem daného oddílu, kde je nainstalován (typicky C).

A prakticky se formátuje stejně jako např. flash disc? Nebo na to je nějaký extra příkaz?Ještě k těm ovladačům, ty se přeci také smažou při formátování C:, takže je stáhnu z internetu az po nainstalování nových Windows.

Stare ovladace sa zmazu, ale aj tak su pre novy OS nepouzitelne.Nove ovladace si stiahni VOPRED a uloz na USB-kluc alebo vypal na CD/DVD.

koľko máš rokov? 6?

Teď jsem si vzpomněl, ze mám dvě cd s ovladači. Jedno od grafické karty a druhé od procesoru

Formátuje se to při instalaci - po nabootování z inst. disku - je tam ta možnost (formátovat , popř. vytvořit, rozdělit oddíly před instalací.)

Ovladače (ty které chybí - samotná instalačka už jich mnoho obsahuje) se instalují po instalaci OS.

Možná se ptám divně, ale radši mám jistotu, než abych něco zkazil.Dobře, takže ovladače základové desky, grafiky atd se instaluji až když mám na pc W8?

Ovladace sa instaluju az do noveho systemu, ale stahuju sa vopred, lebo bez nych sa nedostanes na web.

nič nove od W8 nečakaj ,ale to je tvoja vec,instal W8 je uplne stejni ako W7http://www.instalace-windows.cz/http://www.cnews.cz/navody/jak-nainstalovat-w...

Abych to tedy shrnul. Kdyby něco nesedělo, tak mě opravtena stole mam dvd s W8, dalsi dvd s ovladači od grafiky atd., něco kde mam zálohu důležitých datvložím dvd s W8 do pc, dám formátovat C:instaluji W8, instaluji ovladačepak už jen obnovit data apod.už musím jít, ale večer se zase ozvu. Každopádně pokud to je potřeba tak prosím opravte to co jsem právě napsal.

prečo sa do inštalácie púšťa totoal BFU? Každý tak začínal, teda všetci sme kedysi boli BFU, ale toto je lepšie skúšať vo virtuálke, alebo aspoň so znalým problematiky. Do opravy počítačovej časti auta sa nepúšťa nikto, ale do inštalácie aj tí, čo ani nevedia čo je format disku

Tak pro upřesnění je mi 15 ;). Význam spojeni BFU neznám, ale pravděpodobně to znamená něco jako totálně mimo :). Formátovat disk=vymazat všechna data na něm.To, ze tady akorát machrujete na BFU :) není nic s čím bych se chlubil. Nejake znalosti z tohoto oboru již mám. Svůj dotaz jsem položil do PORADNY. Člověk by tedy čekal, že mu zde poradí. Někdo ochotně poradil, neříkám, že ne.

Hele ztáhni si program CPU-Zpak ho nainstaluj.. vyber záložku mainboard,řádek model opiš to celéa dej to semuvidíme co máš za desku,dám ti pak link na ovladače které budeš potřebovat na win8 64bit pokud takové vhodné pro tento OS jsou.Pak zas v programu CPU-Z vyber záložku graphics a opiš řádek z GPU name ok stáhneš si tak ovladače na grafiku.Další věc,máš nějakou tiskárnu scaner nebo něco dalšího např webku? napiš jakou abychom vyhledali i ovladač pro ní.vše to sem dej pak an to mrknem.PS: maluju kuchyň tak tu hned nebudu,ale ostatní ti pak poradí co dál

Diky, alespoň někdo.

* vy jste musel také nekde začít a netvrďte mi, že jste získal zkušenosti s pc pouze čtením a dálkovým studiem :). Pokud jste takhle začínal, tak jste fakt třída. Ja se spíše přikláním k názoru, ze bez přístupu k pc se nenaučíte nic. Proto jsem se rozhodl začít. Mužů začít třeba tím, že zkusím nainstalovat na své pc nový W8. Muzete mi pomoct se začátkem nebo ne. Je to jen na Vás. Pokud nechcete pomáhat lidem, kteří o nějakých věcech nic nevědí, nevim, proč navštěvujete poradnu.

Dobrý.Tak udělej co ti píšu a přečti si o instalaci win jak máš v odkazech výše ok

Jj, zatím jsem psal z mobilu, takže jdu na pc. Moment

pokud máš zalohované data, tak směle do toho. Nic na tom není. Každý začínal. Pokud se něco pokazí, restart pc a znovu od začátku.

Myslím, že mi budou už stačit jet ty ovladače. Četl jsem doporučený článek a zjistil jsem, ze to vůbec není těžká věc. Nejhorší bude záloha souborů.

Dal jsem export do html. Můžete si to stáhnout zde http://1drv.ms/1fNf0LJNahoře klikněte stáhnout, jinak uvidíte jen zdroják :)

příteli nic nikam exportuj a napiš tu desku

Nemusíte nic hledat. Našel jsem ovladače na všechny komponenty. Některé jsem měl na cd (originál v balení s kompenentem). Zbytek jsem dohledal na webech výrobců. Moc díky za Váš čas. Až zase budu mít nějakou podobnou otázku, vím na koho se obrátit (na žabáka ;))

A co takhle trochu vlastnín iniciativy? Internet je plný návodů jak nainstalovat Windows. Vážně nechápu, proč má někdo potřebu psát do poradny a pak hodiny debatovat o věci, kterou přes vyhledávač najde do několika sekund.Já když něco neznám, tak si co nejvíce informací k danému tématu (nemusí se jednat o IT) nejdříve vyhledám a nastuduji. Dříve bylo nutno zajít do knihovny, dnes je to velmi ulehčeno existencí Internetu a vyhledávačů. Tuhle totální ignoranci opravdu nechápu!

ja on tu iniciativu vyvinul,co myslíš,jestli teda, na co je poradna ?

Poradna by měla být na dotazy, které nelze vygooglit během pár sekund! Jinak se právě poradna "zasírá" zbytečnými, stupidními a stále se opakujícími dotazy.Nejdříve sám problematiku nastudovat a pak se až ptát na věci, které nelze najít. Kdyby tohle autor dotazu udělal, tak tady ten zbytečný dotaz ani nemusí být.

třeba ja začínal v době kdy živě ani neexistovalo, nebo ho nikdo neznal a připojení jsem měl 33,6 kbps, takže buď "uvidíme co to udělá" a třeba jsem odpálil zdroj (dnes už vím, že pulzní zdroj bez zátěže nejde), nebo jsem se radil po telefonu s IT odborníkem (i když víc na SUN sparc/nonX86 architekturu). Je pravda, že něco jsem i skazil, třeba jsem vymazal vo W98 MFT z NTFS disku a tak jsem přišel o úplně vše. Ale dnes se už dá experimentovat vo virtuálke i s 3 disky a tak je jedno co skazíš. Nejlepší je nastudovat wikipedii, něco odkonzultovat s nonBFU a pak se radí líp. Ale to se neuraz, spíš to ber jako radu "jak na to" (t.j. jak se učit)

CHCI pomáhat, ale uznej, že nemá smysl radit ditěti jak opravit karburátor (příklad!!!). Zkrátka na opravy jsou nutné alespoň základní znalosti. Co je formát a file systém je nutné vědět. A tohle by sis mohl nastudovat alespoň přes wikipedii. Ale to Tě nechci urazit, jenom vysvětlit že se moc těžko radí když tazatel nezná pojmy. Je to poradna, ale jak radit, když tazatel neví 20 základních kroků a to jsou před náma dalších 20 (všechno jde, ale kolik na to máme času?). Ideálně se radí když tazatel ví co chce, zná pojmy, má představu, ale neví se rozhodnout (třeba jako já jestli DDR2 Zeppelin, Adata, nebo Kingston - NEchlubim se!). BFU je běžný Franta užívatel = problematiky neznalý (užívatel=ten co OS neinstaluje).Ale věřím, že se nám podaří dojít do cíle :)

Měl by sis dát spíš otázku,jestli tenhle záměrně zmršenej OS vůbec instalovat.

Páni procházka u jezírka a ten vzduch dělá divy už zase mám halucinace!Tazateli = NA NIC NEMAKEJ A HONEM TO NĚKOMU DEJ, KDO NEMÁ ŠAJNU ŽE OS SE INSTALUJE Z BOOTOVACÍHO MÉDIA (nebo jak odinstalovat W7) A ANI SI NEZJISTÍ KDY A JAK ZADAT LICENCI = KONEČNÁ!!!

Windows 8 si tam nedávej, je to zastaralý systém, dej si tam Windows 8.1 update 1

Marek2266 Marku,není to tak těžký, jen bys možná mohl při té fázi přípravy trochu více googlovat.. nemyslím to nijak zle a k tomu bys mohl i juknout na některá videa instalace W8 na YouTube..Tihle poradci na tom ve svých začátcích nebyli o nic lépe. Žádný učený z nebe nespadl a já věřím, že to zmákneš... Btw.. jestliže máš 32bit systém, měl bys instalovat 32bit. OS W8Hodně štěstí, kluku jeden.. Chybama se člověk učí.. to stále platí.. a když se ti něco nepovede, no tak to příště napravíš.. když nejde o život, nejde o nic..

"jestliže máš 32bit systém, měl bys instalovat 32bit. OS W8"Tohle nemá žádný logický základ. "Bitovost" by měl rozhodnout podle velikosti operační paměti.

Diky za podporu. Ještě ohledně té operační paměti. Když už budu mít kompletně smazany pc, tak i zvětším operační paměť a to z 4GB na 6GB (nemusíte se bát do hardwaru se hrabat nebudu, to za mě udělá někdo jiný:)). Potom by už 64bitový systém měl mít smysl.

on by měl smysl i u těch GB hele kašli na to, každej nějak začínal a na něčem se to naučit musíš... holt to párkrát zprasíš, občas se něco nepovede...a co? překážky jsou od toho, aby se překonávaly a člověk nabyl zkušenosti... instalace Windows není spouštění termojaderné fúze u tebe v obýváku, takže buď v klidu, i když něco zpackáš, planetu nezničíš Prostě se do toho pusť, a až se na něčem zasekneš a ani na druhý, třetí pokus ani po vyhledání obdobného problému na netu si nebudeš vědět rady, tak sem zase přiď... Jako fakt nemá smysl se tady čtyřicet příspěvků dohadovat, jestli máš nebo nemáš nainstalovat Widle

... i u těch 4 GB

Asi by bylo nejlepší, kdyby ti to udělal kompletně.

Odvez to do servisu. Tohle není práce pro uživatele PC Z dotazu který si položil je vidět že tomu vůbec nerozumíš. Instalace nového WIN 8 se provádí na čistý disk a néé že sedmičky přeplácneš osmičkama... Navíc z instalačního média je potřeba nabootovat a bootování se nastavuje v BIOSu.

Zde úplně bez znalostí nejsem. Mám za sebou par pokusů v C# (spíše jen konzolové aplikace). Také jsem zkoušel příkazový řádek (batch) a html. Změnit pořadí bootování pro mě také nepředstavuje problém.Nesmíte si zase myslet, že jsem pouze člověk, který používá pc pouze na hry a procházení webu (i když to tak někdy vypadá :))Prostě to zkusím a když se něco nepovede, tak to zkusím znovu popřípadě se ozvu.Díky za rady.

Víš co, hlavně se toho neboj, dobře čti co ti SW hlásí a nemůže nastat vážný problém. Zcela postačuje být pozorný.

Když si chci přeinstalovat W7 32bit na W7 64 bit, potřebuju nové ovladače ??

Jasně že ano potřebuješ nové ovladače od výrobce sw. Pokud máš však cd s ovladači můžeš ho použít. Nejlepší je stáhnout je ale ze stránek výrobce, jak jsem již napsal. Jinak Windows update to zvlada také. Takže kdyby něco tak nechá běžet Windows update,a pc pojede take.

stiahol som si os z internetu a ked kliknem na ,, setup " tak napise ,, verzia programu nie je kompatibilna so systémom Windows "Co to znamena?