» Poradna » Programy

Jak přeinstalovat Windows

Počítač často zamrzává-nejvyšší čas na přeinstalaci.Mohl by mně nějaký odborník poradit krok za krokem jak na to?Jsem zatím "pokročilý začátečník".

Odpovědi na otázku

Já bych normálně zkusil přepsat stávající instalaci novou. Prostě vložíš instlačku, dáš Setup a pak čekáš. Mělo yb si to samo vybrat, co to chce a zachovat původní anstavení. Chyby by měly být přepsány. Někdy...

Fuuuuuj tohle nedelej. Pokud chces neco udelst normalne tak naprosto cistou instalaci .

To bych nedoporučoval nikdy mi to nepomohlo, ale to je čistě můj názor

Takyto sposob by som neodporucal. Ono to sice funguje ale mne osobne polovica aplikaciii nechcela slapat. Napr. Internet explorer ani Netscape nesli, takze internet nula bodov. Nepomohla ani preinstalacia xplorera.Doporucujem preto:urobit zalohu vsetkych datvytvorit spustaciu disketu ak ju este nemasvyskocit do DOSu a sformatovat diskstrcit dnu spustaciu disketu a restartovatSpustit pocitac s podporou CD-RomaBacha!! presunu sa ti oznacenia diskov takze ak mas CD-ROM ako D: bude E:chod do adresara win98 a spusti setup.exeak to nepojde skus setupkor.exepo kontrole disku by sa mala spustit instalacia

Já to provádím následovně první si předělám a vypnu všechny atributy v adresáři Windows a Program files to proto že když to budu mazat v dosu tak by mi to hlásilo stále jestli můžu smazat soubor který je nastavený jako systémový jinak bych se uentroval Potom přejdu do dosu tak že dám nouzový režim se systémem MS DOS spustím manažer M602 a smažu adresář Windows a Program Files soubory v kořenovém adresáři ponechat potom vložím instalační CD Win 9x v biosu nastavím botovat z CD restaruji a systém se nabotuje z cd a už to frčí, 98čky jsem přeinstalovával tolikrát že to znám poslepu Teď mám Win XP tak doufám že to skončilo.

Delam to stejne, jen pouzivam Volkov Commander - doporucuju tenhle postup.

Mně byla dána takováto rada (jde to docela rychle): Pouze přejmenuju adresáře Windows a Program files, smažu kořen a nabootuju spouštěcí disketu pro W98 s volbou S podporou jednotek CD-Rom. Takovýto postup  má tu výhodu, že starý systém nemusíš mazat hned a ve windows to jde rychleji a pohodlněji.