» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak preinstalovat windows me na xp (co a jak nastavit v biosu)

Dobry vecer prosim o radu pri preinstalaci w.me na xp mam stary pc.Drive jsem vlozil do pc cd s xp a po restartu se me to zeptalo jestli chci xp ted nic.Diky

Odpovědi na otázku

v BIOSu zkus najít položku boot priority a CD-ROMku nastav jako první - při příštím startu PC se počítač zeptá jestli chceš spustit systém z CD ..... když zmáčkneš nějakou klávesu,tak se spustí CD a můžeš vesele instalovat :)

Prosim jak se do biosu bostanu a jak nastavit to spusteni z cd kdyz anglicky neumim (jsem opravdu zacatecnikpo 3 letech bez pc)

Pokud máš nějakou alespoň trochu inteligentní desku v PC, tak by mohla umět Temporary Boot Option, bývá většinou stiskem F8 ihned po zapnutí, některá PC hlavně HP mají F9, Lenovo F12, Toshiba F2. Pak nemusíš nic hledat a nastavovat v BIOSu, dáš dočasné bootování, vybereš CD/DVD-ROM, nabootuješ z ní jednou při instalaci, příště Ti zase bude bootovat automaticky z disku.

Nedělej to! Me je krám co rád dělá věci sám = nedoporučuji. PC nebude dělat nic jiného než čekat co si zase tento OS zamane. Je to jediný OS, který sám od sebe shazoval capturing u videokarty to si nedovolil ani W2000 / WXP a ne nešlo s tím nic dělat.

Á překoukl jsem se, Me > XP tak to schvaluji, text výše přehlédni.

ako rýchlo píšeš?

Porad me to tam pise f4 po restartua paknajedew. Predtim jsem v tom biosu i bil. Ted zkousim vse co bylo v radach a porad nic

Nechceš dát nějaké foto co se děje a jak to vypadá?

otiku, ak nevieš základy, bude to ťažké. O aký HW ide?

Wind.millenium 'realtek rtl 8139a'amd k6'nvidia riva tnt2 model 64

Možná by nebylo špatné stáhnout (neinstalovat jen rozbalit) AIDA64 a podívat se na opravdový výpis komponentů, komplet. Vč. verzí BIOSu, desky, modulů RAM, CPU, grafiky, disků prostě všeho.http://www.aida64.com/Trial na tu chvilku stačí.

K6 Ti ako info nestačí? On to musel ukradnúť z múzea! Čo iné by bolo K6 ak nie 300MHz CPU? Buď je to sranda, ide o blázna, alebo len skúša ako ja FLP na Athlon 2000+ (samoz. nie je môj). Ale XP mu na tom pôjde, ale boot 10minut (ak nemá 128MB), spustenie wprdpadu 15minut

vidím, že tomu rozumieš. Máš 6- rokov (pod), alebo 70+? 1. Realtek nie je podstatný HW ak sa bavíme o tom čo máš2. K6 je rodina AMD CPU z 1998. Nič pod Athlon X2, alebo skôr Phenon X3, popr. C2D sa na XP neoplatí. A ak chceš mať aj odozvu, 1,5GB je viac menej základ3. Riva TNT2 je ukradnutá z múzea? Ak chceš web, alebo slušné 720p video, tak Radeon HD 2400 - 7730, alebo R240-260 (ak nie na hry)Takže ak ozaj ide o 300MHz CPU, zahoď. Tam nemôžeš mať nad 256MB a to ani na FLP (fund.legacy).

Udělej toto:> BIOS nastav defaultní nastavení.> Použij originální lisované médium:http://www.abload.de/img/wxp_home21lts.gifpokud i tak nenaběhne disk (a boot bude nastaven na mechanika první) pak použij ISO z netu (čisté) nebo zálohu svoji pokud ji děláš. Já si disky posílám do ISO (obrazu disku) abych si v případě poškození originálu mohl vypálit nové.

Možná by to chtělo trochu více česky.

Moc dekuji problem diky Vam vyrese Dekuji

ale aby vôbec XP na tom šlo. Vážne tam máš 300MHz CPU a Rivu TNT? XP bude bootovať 10minut. Koľko je RAM?