» Poradna » Mobily

Jak přeinstalovat špatný Firmware?

Dobrý dendnes jsem se snažil nainstalovat twrp do Blackview A5 telefonu, stáhl jsem si na to aplikaci jménem SP Flash Tool a potřebné soubory. Všechno se zdálo v pořádku, aplikace všechno nainstalovala jak měla, ale když jsem se pokusil zapnout telefon vůbec nenaběhl. Zkoušel jsem zapnout recovery mode ale taktéž nic , zřejmě jsem nainstaloval špatný firmware a tak se chci zeptat zda je možné ho nějak přeinstalovat.

Odpovědi na otázku

Jistě víš co je to "bricknutí", pokud snad ne, vygoogli si to....

Ano, to vím, ale chci vědět jestli by se to nedalo nějak zachránit, jako například nainstalovat správný firmware nebo tak něco.

Do úplně mrtvého telefonu ne. To vyžaduje speciální přípravky, přes které to servis natlačí natvrdo přímo do paměti.

Zkus hledat na google "unbrick Blackview A50".

...A5...

Dobrá, děkuji za rady, nějak jsem to dokázal :)

Ano lze. Použiješ tu samou flashovaci utilitu a dáš znova nahrát firmware. Nesnaš se formatovat nand, přišel bys o imei a macadressu bt wifi..... Ten zavaděč tam určitě zůstal. Flash Mediatek procesoru máš na youtube. První věc, kterou dělám u nového zařízení, že nahraju jen recovery image a v TWRP pak udělám kompletní zálohu, i těch macadress a serial numberu :))) a pak s tím blbnu jak chcu :))))))