» Poradna » Web a internet

Jak přehrát video z webové stránky

Mám video nahrané v kořenovém adresáři webu. Když použiji tento odkaz:<span style="color: #0000ff;"><a style="color: #0000ff;" href="/Cimelice-komplet-003cca.wmv"><strong>VIDEO</strong"></a></span>tak se mi video nepřehraje, ale stáhne. Jak to má být správně napsáno? Děkuji předem za odpověď. Martin Baroch

Odpovědi na otázku

No najprv si musis video prekonvertovat do MP4 a potom si das na stranku toto:<video width="320" height="240" controls> <source src="Cimelice-komplet-003cca.mp4" type="video/mp4"> Your browser does not support the video tag.</video>

Nejjednodušší bude nahrát video třeba na Youtube a do stránky vložit přehrávač.