» Poradna » Mobily

Jak přehrát TrueHD Atmos na televizi Samsung 7042

Zdravim. Mám dotaz ohledně přehrátí zvukové stopy TrueHD Atmos. Filmy si pouštim přes PC do televize před DLNA server (program Serviio). Zjistil jsem, že televize mi nepřehraje zvukovou stopu u filmu TrueHD Atmos a zrovna to začíná mít skoro každý nový film. Zvuk do televize mi zajišťuje repráky Yamaha YHT-4940 s receiverem, který podle návodu TrueHD přehrát umí. Yamaha YHT-4940 mám zapojený do televize přes digitální optický kabel + HDMI kabel. Nepřišel jsem na to, jak zajistit, aby tu zvukovou stopu přehrával receiver, aby mi zvuková stopa v televizi šla. Nebo se to dá udělat jinak?

Odpovědi na otázku

Tak zacneme tim ze vypojis tu zbytecnou optiku, jelikoz obe zarizeni podporuji ARC a zvuk z TV do AVR pujde po HDMI. Pak se podivej v nastaveni televize na to kam je smerovan zvuk, mel by jsi mit moznost vybrat smerovani do tveho AVR. A taktez zapni HDMI-CEC (Samsung AnyNet+) aby jsi mohl pomoci ovladace TV ovladat i AVR (napr. hlasitost).

V manuálu bylo připojit jak přes HDMI, tak i optiku, tak jsem to tak udělal. Tak optika vyhozená, zvuk je přes HDMI navolený na talevizi a s ovladačem z televize můžu ovládat i zvuk na receiveru. Toto mám, ale zvuková stopa mi furt nejede :(.

V pripade ze obe zarizeni umi ARC je tam ta optika opravdu zbytecne.Co se tyce nastaveni, viz. manual stranka 77 Formát digitálního výstupu zvukuPokud používáte přijímač AV, který nepodporuje Dolby Digital Plus, neuslyšíte zvuk, pokud vyberete možnost Dolby Digital+Možnost Dolby Digital+ - je dostupná pouze prostřednictvím rozhraní ARC (HDMI) u externích zařízení, která tento formát podporují.Televizní kanály funkci - Dolby Digital+ nepodporují.

Vůbec nevim jestli rozumim. Mám připojený přes HDMI, na receiveru mám vstup Audio 1 a v rohu na displeji je TV. NA TV mám jako vstup pro zvuk jednotku HDMI. Receiver dokážu ovládat i ovladačem od televize, ale film přes DLNA server se zvukovou stopou s Dolby Atmos mi píše, že zvuk na tomto zařízení není podporován. Tuto dle prodejce receiver umí: Audio dekodéry: DTS, DTS-HD, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio.

A format zvuku z tv mas nastaven jak? Pripadne pridej foto nastaveni primo v tv at je jasno.Tvuj AVR Dolby Atmos neumi, TrueHD (DD+) by ale zvladat mel.

Odeslal jsem foto ti na mail. Je tam jak nastavení na televizi, tak na receiveru a připojení. TrueHD v nastavení hlásí, že nelze použít. Fakt už nevim.

Počkat, možná už chápu . Takže pokud jsem dobře pochopil, tak Dolby Atmos mi takhle samostatně receiver přes přehrání filmu přes DLNA server do TV nepřehraje. Musim k tomu mít nějaký ještě externí zařízení, co to udělá?

No prosel jsem si parametry tveho AVR a o Atmosu ani zminka DD+ by TV se spravnym nastavenim do AVR predat mela a ten jej dekodovat.

Pod pojmem "TrueHD" může být myšleno pouhé Dolby digital+ což má k Atmosu pořádně daleko. Výrobci a prodejci si v tomto směru rádi vymýšlí, takže jde o to, co ta zařízení opravdu umí - a nejen na papíře...

Asi tak, TrueHD je jen přejmenované DD, aby se mělo zase co prodávat

Audio dekodéry: DTS, DTS-HD, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD Master AudioNejdou mi sem vložit obrázky, ale na stránkách, kde jsem to koupil je obrázek s Dolby Atmos: https://www.electroworld.cz/yamaha-yht-4940-cerne

Takových obrázků si tam prodejci dají - vypadá to hezky, nic je to nestojí, a hlupák pěkně naletí.... Raději si zjisti o co vlastně jde .

Zdravím, ja mám podobný problém s TV Sony KD-55XF7596. Filmy s Atmos TrueHD mi vôbec nefungujú a ak áno, tak zvuk je prevzorkovaný do pmc. Všetky formáty fungujú, dokonca Atmos eac3+, len TrueHD nefunguje. Neviem, čo mám robiť. Odporúčali mi, aby si kúpim UHD BD player a napojil ho k tv a k playeru napojil môj LG soundbar s Dolby Atmos. Vraj bd prehrávače majú podporu a tým by to malo fungovať.

Tiez to akurat riesim.Ja mam UHD BD player Samsung a tiez mi to neprehrava THRUEHD Z HDD pripojeneho cez usb.inak ine kodeky dolby atmos prehra.vsetko mam samsung,tv je radu Q a sondbar zostava Q90R