» Poradna » Mobily

Jak předejít automatickému retušování fotky

Nechci retuš! Redmi note 8 fotí fakt pěkně, ale jak mám předejít retušování fotek, je nějaká aplikace? Když to maže i chlupy ze psa, je to fakt děs, nepotřebuju to vůbec k nicemu. Funkci zkrášlení mám na nule, takže tím to není. Nikde nejde nic vygooglit. Díky za radu

Odpovědi na otázku

Víc vypnout to už nejde Je potřeba si uvědomit, že v telefonu je pidičip, který hodně šumí a musí se to softwarově částečně vyhlazovat, jinak by se na to nedalo dívat. A bohužel, jemné struktury, které se podobají šumu, to v určité míře smaže taky. Ten telefon je spíš nižší střední třída, takže základ fotoaparátu (čip) je spíš z těch levnějších.

No, ještě bych zkusil zvýšit ostrost fotografie v nastavení, to by mohlo částečně pomoct.

... v nastavení fotoaparátu, pochopitelně.