» Poradna » Mobily

Jak přečíst data z neaktivní sim?

Vypršela mě platnost O2 sim od posledního dobití kreditu a je neaktivní.Jakým způsobem je možno z ní přečíst data (adresář)?Předem děkuji

Odpovědi na otázku

Platnost karty SIM nemá vliv na její obsah. Normálně ji vložte do telefonu a překopírujte si kontakty do telefonu. Jediný rozdíl mezi aktivní a neaktivní SIM je ten, že se nepřihlásí k síti.

Některé čtečky paměťových karet co se připojují k PC přes USB umí číst i telefonní SIM karty

O2 nejakym zpusobem blokuje telefonni seznam na SIM karte pri nedostatecnem nebo zapornem kreditu. Po dobiti prijde SMS ve smyslu, ze sluzby byly aktivovany. Vypnete a zapnete telefon (aby se sluzby zpristupnily = nove nacteni SIM v telefonu a prihlaseni k siti). O2 tohle dela, aby nutila lidi dobit si kredit. Hresi na to, ze ti, co nemaji cisla jinde, nez na SIM, a takovych lidi je zrejme stale hodne, a aby se ke svym cislum dostali, proste zaplati. Nevim, jestli tyhle praktiky O2 stale dela nebo se neco zmenilo, ale toto se delo.Pravdepodobne, pokud se nedobije kredit v patricnem case a karta vyprsi a deaktivuje se trvale, dojde k tomu, co jsem popsal vyse. Na Aukru nebo i jinde jsou k dostani jednoduche ctecky SIM pro zalohovani tel. seznamu nebo kopirovani seznamu na jine SIM.Pokud nejdou cisla v teleonu nebo nejake ctecce nacist a zpristupnit, zkuste zajit do O2 a domluvte se s nimi, at Vam tel. seznam z karty okopiruji nebo vrati jinou cestou, protoze u propadle SIM a zruseni cisla neni cesta zpet, = nezle znovu dobit a seznam zpristupnit.Praktiky s blokovanim seznamu cisel proti zaplaceni kreditu nebo jakemukoli zaplaceni pokladam, pokud nejsou nezakonne, tak minimalne za nemoralni, ale co nadelame. Priste si tel. cisla ukladejte jeste jinam, nez jen na SIM. Vetsina modernich telefonu, i jednoduzsich pristroju, umoznuje ulozit cisla do pameti telefonu spolu s dalsimi udaji, jako e-mail atd. a toto synchronizovat s pocitacem nebo serverem na Internetu a nebo si je proste napiste na papir.

Stalo se mi, ze asi po 3 letech SIM odesla. Uz jsem se na ni taky nedostal. Zasel jsem na prodejnu. Tam mi dali novou a kontakty aspon vytiskli.

Děkuji za odpovědi, ale vypadá to asi podle toho co napsal AleshM . SIM mám ve starém mobilu Siemens CX65 a po jeho zapnuti to chce pin, ale na pin co byl u sim nereaguje, a pořád to hlásí, že mám jeden pokus. Asi se budu muset smířt s tím, že starý adresář z ni nedostanu....

Prosím otázku, pokud je SIM deaktivována přes rok a dobíjí kredit, normálně se aktivuje nebo hrozí problém s PINemnci tak něco?? Díky za info, Šárka 😊