» Poradna » Programy

Jak přečasovat titulky na 1080p?

AhojJak se dají přečasovat titulky na formát 1080p?Díky

Odpovědi na otázku

Cože? Co má časování titulků společného s formátem?

... zrejme je problém v rozdieloch medzi snímkami za sekundu v NTSC-film, NTSC-video a PAL, nie v časovaní filmu, musíš to uviesť presne...

Tohle dnes už většinou není pravda. Dnes jsou titulky většinou nastavené na ČASOVÝ údaj, nikoliv na snímek. A když se má titulek objevit přesně v čase 2minuty a 28sec tak se v tom čase objeví a je jedno zda je to snímek číslo 4440 nebo 3700.Ovšem co dnes vadí jsou "střihy" tj například před filmem nějaké logo (Universal, Warner Bros. Pictures atd) zda v tom filmu je/není. To ovlivní začátek titulků, tj zda první slovo je v čase 1m38s nebo 1m25s apod. Stejně tak střihy reklam uprostřed filmu. Podle toho jak se to komu povedlo střihnout je potřeba titulky posunout dopředu a nebo zpět.

To není tak úplně pravda. Toto platí pouze pro film - ntsc (dvd). Ale pro film - PAL je treba titulky o 4.1% zrychlit. Tam je lepsi casovani na frame protoze filmový frame 4440 je i PAL frame 4440.

Tím chceš říci že film v PALu je rychlejší? tj pokud film v NTSC má 1h30m00s tak stejný film v PALu má jen 1h26m19s? To je nestoudnost takhle zkracovat filmy, jak si to mohou dovolit :)

No, tím se to vysvětlilo - film je rychlejší, takže nestíhá titulky číst a proto je potřebuje přečasovat na 1080p...

Ano, přesně tak. film, který znáte z kina a je dlouhý 90 minut bude v TV dlouhý 86 minut 17 sekund.

Rozlišení videa není pro titulky podstatné.U titulků jde o časování, buďto jsou zadaná čísla snímků, pak hraje hraje roli fps a dá se přepočítat, nebo je uveden časový kód, pak bude problém v časech střihů. Pro synchronizaci titulků s videem existuje celkem dost aplikací, vyber si co ti bude vyhovovat např na http://www.stahuj.centrum.cz/[s]=subtitle+editor

A nějaký program a popis jak to strčit dovnitř a co zmáčknout?Chtěl bych tam vložit titulky a zmáčknout aby to vylezlo ve formátu na 1080p přečasované.Nějaký snadný postup?

Pro tebe asi nejlepší (sice starší) ale česky ..http://www.tomzavodny.cz/program/subtool/index_cz.phpJediné co budeš muset zjistit: čas, o kolik se ti předbíhají/zpožďují titulky oproti videu.. A jak píšou ostatní.. formát videa s časováním titulků nesouvisí..

Ty jsi asi nejaky natvrdly, ne? Casovani titulku nema zadnou souvislost s tim, zdali je film v 720p ci 1080p. Mam ti to vytisknout na billboard, abys to pochopil?

Stáhni si bs player, zapni si titulky a podrž klávesu CTRL + šipky doprava a doleva posouváš časování titulků.

No a co kdyz ma titulky primo ve videu, jak to u 1080 mkv byva. Cokdyz je nema v ext textovem souboru. To teda nijak neudela.

Titulky přímo ve videu jsou pěkná prasárna.A pokud nemyslíš ve videu, ale jen v jednom "kontejneru", tak jednak může posouvat časování přímo v přehrávači a nebo za pomoci nějakého programu titulky vyextrahovat, upravit a pak eventuálně zpět připojit k videu.

No ja vim, ale porad nebylo recene kde to mysli. treba MKVToolbox umi menit stopy audia titulku atd to neni problem. Jenze nevime kde to chce.

Já vím Veroniko,ale ono to pořád ujíždí jinak bych zmáčknul + 10 na bs p nabo KMP a bylo by to,ale pořád se to posunuje.

Pokud se to stále posunuje tak získat soubor titulků (např. .srt) a podívat se do něj a zjistit jestli je to na FPS nebo na čas. Pak použít nějaký nástroj na přečasování(Aegisub? - složitý) a nebo jednoduchý jako:https://subsyncer.com/https://subtitletools.com/subtitle-sync-shifterhttps://subtitletools.com/partial-subtitle-sync-shi... https://subshifter.bitsnbites.eu/http://precasovani-titulku.g6.cz/Něktekré umějí i to FPS. Chce to vyzkoušet jakou hodnotu nastavit.A před tím než se s tím začneš babrat, tak zkus podívat na titulky.com a subtitles.org jestli tam nejsou jiné pasující titulky.

pokud jde o konstantní posun, tak to bez problému umí třeba Aegisub, co používám já:http://www.zive.cz/clanky/aegisub-pokrocila-... Pokud by posun nebyl konstantní, tak bys asi musel poladit ručně, což tam jde taky, protože vidíš video i titulky a můžeš si s tím hrát.

AI WintermuteNení konstantní...co mám zmáčknout v tom programu,prosím abych to přečasoval?A aby to neujíždělo,když to není konstantní?díky konečně chytrý člověk

jestli to není konstantní, tak bys to musel korigovat ručně...Otázka je, zda jsou titulky vůbec správně udělané. Napadl mne problém s "variable frame rate" jenže titulky mají časové značky, tak by jim to vadit nemělo...Nemáš možnost si titulky stáhnout jinde a vyzkoušet ty?

Jeste me napada, jestli to nebude v nejakem formatu, co pocita snimky. Pak je nejjednodussi to prekonvertit preba do srt a pracovat s tim.

mno, setkal jsem se taky s tímhle:http://forum.videohelp.com/threads/295258-MKV-to-AVI... pak to stačilo projet přes Freemake a hodit to na konstantní bitrate.

jestli ono neni lepsi stahnout ten film v 1080 uz s funkcnima titulkama ? Obvykle to usetri nekolik hodin casu

Nekolik hodin ne, obvykle par minut. Jenze z dotazu mam pocit, ze tady bude jednodussi opravdu stahnout ten film kompletne znovu (a doufat, ze nejaky m....r to casovani nepohnojil).

Uplně stejně jako na 720p