» Poradna » Programy

Jak poznat že dokument obsahuje elektronický podpis

Prosím nevíte jak z CMD poznat, že dokument je opatřen elektronickým podpisem nebo pečetí nebo časovým razítkem ? Nejde mi o ověření platnosti, ale jen o to zda tam je. Toto bych potřeboval nějakým jednoduchým scriptem z cmd.Dík předem

Odpovědi na otázku

Nijak jednoduse - elektronicky podpis ma ruzne technicke podoby - nekdy je soucasti dokumentu (treba u nekterych verzi PDF), jindy muze jit o samostatny soubor ulozeny vedle hlavniho souboru. Takze obecne a jednoduche reseni asi neexistuje, pokud nenapises vic detailu (treba o jake typy dokumentu a v jakem formatu se jedna).

více detailů : máme spisovou službu do které chodí různé dokumenty. Bohužel spisovka je jednoduchá a tak všechny dokumenty (i ty bez podpisu) posílá na ověření platnosti certifikátů. To je zpoplatněné. Dokumentů s certifikátem je odhadem 30% a tak za ověření u 70% platíme zbytečně. Dokumenty jsou hlavně PDF, ale i JPG, DOC, ...Idea byla aby spisovka poslala ověření do CMD scriptu a ten pokud zjistí certifikát tak to pošle dál na ověření platnosti, jinak vrátí spisovce že dokument nemá certifikát.

kdyby to nějak šlo zařídit alespoň u PDF (přijaté přes datové schránky), tak by to vyřešilo asi většinu zbytečného ověřování

Pak zbyva otazka, na jakem OS to potrebujes provozovat a jestli prefereujes nejaky placeny nastroj, nebo ti staci skript z Intenetu.Ja bych to treba zkusil postavit na https://github.com/IcoDeveloper/PDFSign nebo https://github.com/DidierStevens/DidierSteve... , ale netusim jestli to nekdo u vas zvladne.

děkuju za postrčení, jsi nejlepší, zkusím se u nás domluvit

Pokud by ti stacil uplne hloupy skript a nevadilo, ze se obcas splete, tak by mozna stacilo hledat retezec "/SigFlags" v PDF souboru pomoci "findstr", ale to uz je hodne hardcore

soubory s certifikátem musím ověřit, takže kdyby findstr občas našel "/SigFlags" i u souboru bez certifikátu tak by to nevadilo a bylo by to super jednoduché, ale pokud by findstr občas nenašel certifikát tam kde je tak to nemohu použít

CMD jedině tak že bude volat nějaké .exe které bude umět to co chceš