Jak poznat vadný disk?

Dobrý den všem,Mám podezření, že mám rozbitý disk, již mám zkušenosti s programem od Dellu, který nikdy nedokáže říct pravdu zda-li počítač rozbitý je či ne, rád bych se zeptal jestli neznáte nějaký odbornější a důvěřivější program na zjištění závady

Odpovědi na otázku

Nejlépe je otestovat podezřelý disk testovacím programem výrobce disku. Bývají na jejich webových stránkách ke stažení.

Bohužel Seagate nemá takový program na přímo toto, aspoň jsem ho po několika hodinách hledání na jejich stránkách nenašel :(

Zvláštní. Mně ho nabídly hned: http://www.seagate.com/support/downloads/seatools/

Když hledáte "důvěřivější", pak toho moc nenajdete.

keď je rozbitý, vidíš predsa črepiny . To je o IQ, alebo už ľudia nie sú schopní sa ani vyjadrovať? Sklo, okno môže byť rozbité, nie disk. Prever ho cez HDtune - má vadné sektory? Ukazuje niečo S.M.A.R.T.? A nikdy nemáš úplnú istotu. Na 1 disku som mal vadné sektory (megabyte) a do dnes ide, u nového mi S.M.A.R.T. písal 2 premapované sektory, už píše zrazu 0

SMART ti povie dve základné stavy passed/failed - to ti stačí..

HDTune má součástí DriveStatus a umí listovat logem od SMARTu - ovšem je to k ničemu, pokud disk vyresetuješ utilitou výrobce (ty obvykle celý log smažou).