» Poradna » Ostatní

Jak poznat stav a kvalitu AA NiMH baterek

Dostalo se mi do rukou asi 18 AA NiMH akumulátorů, převážně GP a Philips v kapacitách od 2300 do 2700. Většinu z nich používala švagrová ve foťáku a různých dětských hračkách a i když dostala instrukce, aby používala společně tutéž značku a kapacitu, tak to různě mixovala a nabíjela jak jí přišlo pod ruku. Jsou staré maximálně rok a mají za sebou maximálně 20 cyklů.Teď jsem je proměřoval a snažil se je všechny 2-3 vybít (ve svítilně) a znovu nabít, abych je trošku oživil.Měl bych několik dotazů:1. Některé články se svícením vybijí na cca 1.1 V. Hned po vyndání ze svítilny mají hluboko pod 1 V, ale po několika minutách se vrátí na cca 1.1 V. Některé články se vybijí pod 1 V a zůstanou pod ním,některé měly dokonce 0.0 V, ale nabít jdou. Je to, že některé články byly na 0.0 V vodítko jejich stavu a kapacity?2. Některé články se nabijí na 1.42 V, některé na méně, třeba 1.37 V nebo i 1.34 V - i jejich nabíjecí čas je kratší. Je výše výsledného napětí vodítkem jejich stavu a kapacity?3. Mám celkem tři nabíječky na AA/AAA. Jedna je rychlá GP Powerbank, články s kapacitou 2500/2700 nabije za 90 minut a funguje dobře. Druhá je Konnoc KCR-6611, též rychlá a dobrá, ale některé články nabíjelajen 5-15 minut, takže nebyly plně nabité. Asi je vyhodnotila jako plně nabité, i když ještě nebyly. Tytéž články pak v GP šly normálně nabít naplno.Třetí nabíječka je GP H500, ta je pomalejší, tam 4 AA 2500 články trvají cca 5 hodin, nabíjí menším proudem.Která z nabíječek je k článkům nejšetrnější? Má smysl uvažovat o nějaké lepší? Co jsem koukal, tak jedině Voltcraft IPC-1L, ale ten je příliš "inteligentní" a co jsem četl, tak baterku pod 1V nenabije, ta se musí strčit trochu nabít do normální nabíječky. Navíc je mechanicky ne moc povedená a odchází tlačítko MODE.Ansmann nějaké slušné nabíječky asi už nedělá a nic jiného mě naenapadá.4. Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Snad tenhle člámek odpoví na tvoje otázkyhttp://www.cettra.cz/vysilacky-radiostanice/MO...

Spousta zajímavých informací, dík za tip.

A tato stránka je také vynikající. (Děkuji tomu kdo mi ji poradil):http://www.battex.info/hermeticke-akumulatory/na...

A jako nejlepší nabíječku doporučuji http://www.ledshop.cz/nabijecka-powerex-mh-c900... oproti Volcraftu (Který mám doma) má teplotní čidla v KAŽDÉ šachtě. ne jak Volcraft jedno čidlo na dvě baterie.

Tak ta vypadá hodně dobře, dík za tip, hlavně se mi líbí, že se dá zvolit nabíjecí proud. A i provedení vypadá slušně. Jen ta cena by mohla být nižší..

To je opravdu vysoká kvalita.