» Poradna » Mobily

Jak poznat, který mobil to umí?

Chci koupit smartphone, který umí použít USB port jako digitální výstup pro přehrání zvukového souboru. Do USB se pak připojí externí DAC-sluchátkový zesilovač. Vím jenom, že některé telefony to mí, jiné ne, ale nevím jak je poznat. Věděl by prosím někdo? Případně díky

Odpovědi na otázku

Kupodivu v návodu k tomu mobilu.

podle mne by ses měl zeptat v nějaké audiofilní komunitě, protože takových telefonů asi moc nebude. Telefon není počítač a obvykle přes usb umí používat akorát mass storage zařízení typu flash disk, maximálně tak ještě klávesnici a myš - a to USB OTG (bez kterého to nejde vůbec) ani nemají všechny telefony. Externí DAC vyžaduje mnohem hlubší podporu.

Ja myslel, ze to umi vsechny s OTG. Mne to slo na Xiaomi i na Samsungu

Aha, já myslel, že odpověď bude "to dneska už umí skoro všechny... ", že to záleží na verzi Androidu, nebo pod. Pokud je to jak píšeš, tak budu hudbu řešit jinak než přes mobil. Díky

Telefony Sony by to měly umět už minimálně od Xperie Z.Ověřeno se Z3 a jejich DACem PHA-3.

To jako znamená že USB-C je automaticky digitální a tedy např. sluchátka s konektorem USB-C musí mít integrovaný DAC?

Ne každý usb-c je digitalni. Zalezi na telefonu. Nektere telefony maji usb-c vystup analog.